Żydzi 2 Opowieści niepoprawne politycznie Piotr Zychowicz

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Żydzi 2 Opowieści niepoprawne politycznie	Piotr Zychowicz

zydzi 2 200x300 - Żydzi 2 Opowieści niepoprawne politycznie	Piotr ZychowiczŻydzi 2 Opowieści niepoprawne politycznie Piotr Zychowicz

“Żydzi 2. Opowieści niepoprawne politycznie” to kolejna książka Piotra Zychowicza o sporze polsko-żydowskim. Nie ma wątpliwości, że i tym razem poruszy, oburzy, zgorszy i jednocześnie zachwyci czytelników. Jeśli interesujesz się historią, a tematyka żydowska jest Ci bliska, musisz sięgnąć po tę pozycję.

Piotr Zychowicz już raz wywołał burzę kontrowersji i ostrych dyskusji, kiedy opublikował książkę “Żydzi’. W części “Żydzi 2. Opowieści niepoprawne politycznie” autor sięga także do zagadnień współczesnych, nie zapominając o kontekstach historycznych omawianych kwestii. Tematy, jakie analizuje autor, są skomplikowane, często bardzo trudne i budzące wiele kontrowersji oraz sprzecznych ocen. To wszystko sprawia, że stają się “niewygodne” i często pomijane w mainstreamowych mediach. Tym cenniejszy staje się wysiłek Zychowicza, który rozprawia się bezlitośnie z poszczególnymi rozdziałami, składającymi się na historię relacji polsko-żydowskich.

Zychowicz sięga po treści, które wypłynęły ostatnio na powierzchnię w dyskusji publicznej. Omawia więc kwestie związane z Judenratami czy policją żydowską w gettach, obozowymi Sonderkommando i późniejszą “żydokomuną”. Rozprawia się z mitami krążącymi na temat granatowej policji, nie szczędzi informacji o polskich donosach na Żydów, dokonywanych samosądach i zabójstwach oraz innych przejawach antysemityzmu. Autor opisuje nie tylko dzieje minione, lecz komentuje sprawy jak najbardziej współczesne: zamachy terrorystyczne, działalność Mosadu, aktywność żydowskiego lobby w Ameryce, a także niepokoje targające środowiskiem izraelskich kibiców sportowych.

Publikacja Zychowicza nie skupia się na prymitywnym krytykowaniu którejkolwiek ze stron: jej zadaniem jest uświadomienie czytelnikowi wszystkich odcieni konfliktu – tych jasnych, ciemnych, ale też tych pozostających w odcieniach szarości. Za pomocą obiektywnej analizy Zychowicz przygląda się zdarzeniom zazwyczaj przemilczanym, okrytym mnóstwem niedopowiedzeń i niepotrzebnymi legendami. Nie wsadza palca w gorejącą ranę, lecz przygląda się jej z wrażliwością lekarza, próbującego pojąć przyczynę jej powstania. Ostrzega też przed powtórzeniem błędów, jakie popełnili nasi przodkowie.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!