ANTY-bullyingowa książka dla dziewczyn Praktyczne sposoby radzenia sobie z dręczeniem rówieśniczym i budowania pewności siebie Jessica Woody

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - ANTY-bullyingowa książka dla dziewczyn Praktyczne sposoby radzenia sobie z dręczeniem rówieśniczym i budowania pewności siebie Jessica Woody

ANTY-bullyingowa książka dla dziewczyn Praktyczne sposoby radzenia sobie z dręczeniem rówieśniczym i budowania pewności siebie Jessica Woody
Przeciwstaw się dręczeniu dzięki praktycznemu przewodnikowi dla dziewczyn.
Jednym z najtrudniejszych problemów, z jakimi borykają się dziewczynki, jest stawanie w obliczu nękania rówieśniczego. ANTY-bullyingowa książka dla dziewczyn to wyjątkowy, praktyczny przewodnik, który pomoże dziewczętom odzyskać głos i skutecznie sprzeciwić się prześladowaniu, niezależnie od tego, czy same doświadczają go, czy spotyka to ich przyjaciółki. W tej książce omawiane są tematy związane z zastraszaniem między dziewczynami, a także zawarte są ćwiczenia i praktyczne wskazówki, które pomogą zwiększyć pewność siebie, radzić sobie z nękaniem i rozwijać empatię wobec innych.
Oprócz nauczenia dzieci, jak być bardziej wrażliwymi, ten praktyczny przewodnik pomaga:
– Lepiej zrozumieć problem dręczenia – objaśnia czym jest dręczenie/nękanie, dlaczego się zdarza, różnicę między nękaniem a dokuczaniem oraz specyfikę nękania dziewcząt w porównaniu do chłopców.
– Wyrażać się kreatywnie – dziewczynki znajdą tu dużo miejsca na prowadzenie swoich własnych notatek, które pobudzą refleksję nad ich własnymi doświadczeniami. Dodatkowo są tu również ćwiczenia, quizy, afirmacje i wiele innych narzędzi, które pomogą im skutecznie stawić czoła nękaniu.
– Budować zdrowe przyjaźnie – dziewczynki uzyskają narzędzia, aby wyjść z toksycznych przyjaźni, nauczą się jak wyrazić swoje niezgadzanie się w sposób szacowny oraz zdobędą umiejętności na nawiązywanie wspaniałych przyjaźni na całe życie.
Daj dziewczynkom narzędzia i wsparcie, których potrzebują, aby powstrzymać nękające rówieśnicze dręczenie.
Wszystkie osoby są tutaj mile widziane. Wierzymy, że dziewczynki są wyjątkowe i szczególne, a każda osoba, niezależnie od swojej tożsamości płciowej, zasługuje na szacunek i akceptację. Choć większość książki używa typowo żeńskich zwrotów, takich jak „dziewczyna” i „siostra”, treść jest przeznaczona również dla osób identyfikujących się jako niebinarne lub korzystających z innych zaimków. To niesamowite, że młodzi ludzie o różnych tożsamościach płciowych mogą współpracować, by stanąć w obronie siebie przed dręczycielami.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!