You are currently viewing Bajki i przypowieści Wydanie polsko-angielskie Krasicki Ignacy

Bajki i przypowieści Wydanie polsko-angielskie Krasicki Ignacy

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Bajki i przypowieści Wydanie polsko-angielskie Krasicki Ignacy

Bajki i przypowieści Wydanie polsko-angielskie Krasicki Ignacy
Klasyka literatury polskiej – wyjątkowe dwujęzyczne wydanie.

Niniejszy tom zawiera zbiór bajek i przypowieści Ignacego Krasickiego, jednego z głównych przedstawicieli polskiego oświecenia. Krasicki – biskup warmiński, poeta i prozaik – był uważnym obserwatorem rzeczywistości. Dostrzegał wady swoich rodaków, ale wytykał je w sposób taktowny, wychodząc z założenia, by uczyć, bawiąc. Zawarte w bajkach refleksje o naturze ludzkiej mają charakter ponadczasowy, ich forma zaś z jednej strony pozostaje prosta, z drugiej niepozbawiona jest wdzięku.

Wyjątkowość tego wydania bajek polega na tym, że obok tekstu polskiego zamieszczone jest tłumaczenie na język angielski autorstwa Andrzeja Malkiewicza. Pozwala to na inne spojrzenie na te oświeceniowe utwory i sprawia, że ich lektura staje się twórczą przygodą.

Ignacy Krasicki, hrabia (1735-1801) – poeta, prozaik, encyklopedysta, przez współczesnych zwany księciem poetów; biskup warmiński i arcybiskup gnieźnieński. Autor pierwszej polskiej powieści (Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki), wielu bajek, satyr i poematów heroikomicznych.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!