You are currently viewing Bezdzietne z wyboru Dżbik-Kluge Justyna

Bezdzietne z wyboru Dżbik-Kluge Justyna

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Bezdzietne z wyboru Dżbik-Kluge Justyna

Bezdzietne z wyboru Dżbik-Kluge Justyna
“Bezdzietne z wyboru” Justyny Dżbik-Kluge to niezwykła książka, która odkrywa przed nami tajemnice kobiet, które świadomie wybrały bezdzietność. Wciągająca opowieść tańczy na granicy pytania “Dlaczego?”, pozwalając nam spojrzeć głębiej w ich motywacje i przemyślenia.
Niektóre kobiety tułające się po kartach tej książki czerpią radość i satysfakcję z pełnej niezależności. Są one dumne z wyboru, jaki dokonały, i nie czują się winne za to, że nie chciały mieć dzieci. Inne z kolei w decydujących momentach życia zadają sobie pytanie: “Czy na pewno nie chcę być matką?” i coraz częściej potwierdzają swoje przekonania, odnajdując spełnienie w innych aspektach życia. Jednakże są również takie, które skrycie nurtuje żal utraconych szans.
Mówi się, że bezdzietność jest powiązana z powszechnym kryzysem naszych czasów. Dane Głównego Urzędu Statystycznego donoszą, że w 2022 roku urodziło się najmniej dzieci od czasu zakończenia drugiej wojny światowej. To niezwykle ważna informacja, która prowokuje do refleksji. Co tak naprawdę oznaczają te statystyki? Jakie społeczne przesłanki i dylematy wpływają na współczesne Polki? Czy bezdzietność wynika z egoizmu czy raczej pragmatyzmu? A może obawiają się restrykcyjnych przepisów, nie mogą znaleźć partnera idealnego, a także martwią się o przyszłość naszej planety wobec zmian klimatycznych?
“Bezdzietne z wyboru” to pierwsza książka, która tak kompleksowo przybliża temat niemacierzyństwa. Autorstwo Justyny Dżbik-Kluge otwiera przed nami drzwi do fascynujących rozmów z kobietami, które odważyły się na ten wybór. To również głos naukowców – psychologów, demografów i ginekologów – którzy dzielą się swoimi refleksjami na temat tego coraz bardziej rozpowszechnionego zjawiska. Przede wszystkim jednak, “Bezdzietne z wyboru” opowiada o prawie każdej kobiety do podejmowania decyzji dotyczących własnego życia bez poczucia winy za niezaspokojenie społecznych oczekiwań.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!