Biologia 1 Podręcznik Szkoły ponadpodstawowe Zakres podstawowy Beata Jakubik Renata Szymańska

CENA KSIAZKI 300x150 - Biologia 1 Podręcznik Szkoły ponadpodstawowe Zakres podstawowy	Beata Jakubik Renata Szymańska

Biologia 1 Podręcznik Szkoły ponadpodstawowe Zakres podstawowy Beata Jakubik Renata Szymańska

„Biologia 1” wydawnictwa Operon to podręcznik, który w prosty i zrozumiały sposób przybliży uczniom rozległy świat biologii w zakresie podstawowym. Podręcznik został przygotowany dla uczniów 1 klasy szkół ponadpodstawowych i spełnia wszystkie wymogi podstawy programowej.

Podręcznik „Biologia 1” w przystępny sposób wyjaśnia podstawowe zagadnienia funkcjonowania świata organicznego. Podręcznik wypełniony jest schematami, rysunkami, zilustrowanymi przykładami oraz tabelami omawiającymi poszczególne zagadnienia. Przez autorki podręcznika (Beata Jakubik, Renata Szymańska) przygotowane zostały także bloki zadań, pozwalające sprawdzić swoją wiedzę po każdej lekcji.

Podręcznik złożony jest z pięciu działów:

– badania biologiczne,
– budowa chemiczna organizmów,
– komórka jako podstawowa jednostka budulcowa organizmów,
– metabolizm,
– podziały komórkowe.

Podręcznik opatrzony jest wskazówkami stanowiącymi wstęp do lekcji, podsumowaniami działów oraz blokami zadań pozwalające sprawdzić swoją wiedzę. Ponadto umieszczone zostały w nim pomocne zdjęcia, grafiki oraz hasła na marginesach pozwalające szybciej znajdować i przyswajać informacje. Trudne pojęcia został odpowiednio oznaczone oraz wyjaśnione w znajdującym się na końcu książki słowniczku. Nie mogło też zabraknąć opisów eksperymentów, które w ciekawy sposób pomagają uczniom przyswoić podstawowe wiadomości o dziedzinie biologii.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!