Blizny. Blix i Ramm na tropie zbrodni. Tom 4 Jorn Lier Horst, Thomas Enger

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Blizny. Blix i Ramm na tropie zbrodni. Tom 4 Jorn Lier Horst, Thomas Enger

Blizny. Blix i Ramm na tropie zbrodni. Tom 4 Jorn Lier Horst, Thomas Enger

Czwarty tom trzymającego w napięciu cyklu Blix i Ramm na tropie zbrodni znakomitego duetu Jorn’a Lier’a Horst’a i Thomas’a Enger’a pt. Blizny

Alexander Blix zza więziennych krat pomaga rozwiązać zagadkę kryminalną. Czy uda się złapać groźnego przestępcę, który uciekł z więzienia?

Alexander Blix, skazany za pomszczenie śmierci swojej córki, przebywa w jednym z norweskich więzień o zaostrzonym rygorze. Współwięźniowie wykorzystują każdą okazję, by upokorzyć byłego policjanta. Niektórzy z nich posuwają się naprawdę za daleko…

Tymczasem dawni koledzy Blixa rozpoczynają polowanie na groźnego zabójcę. Walter Kroos uciekł z więzienia w Niemczech i w drodze na północ przekroczył norweską granicę. Jedynym łącznikiem między Kroosem a Norwegią, jaki udało się ustalić policji, jest współosadzony na oddziale więziennym Blixa. Śledczy zwracają się więc do byłego policjanta o pomoc.

Dziennikarka Emma Ramm, jedna z nielicznych osób odwiedzających Blixa, staje się jego bliską współpracownicą. Pomaga mu znaleźć powiązania między przeszłością i teraźniejszością, a także między światem więziennym i tym poza murami więzienia. Ślady prowadzą do Osen, niewielkiej miejscowości położonej prawie 200 kilometrów na północ od Oslo. Okazuje się, że niektórzy mieszkańcy Osen noszą głębokie blizny i ukrywają przerażające tajemnice.

Horst i Enger to najlepszy norweski duet kryminalny, a Blizny są tego niezbitym dowodem.

Jrn Lier Horst(ur. 1970) i Thomas Enger(ur. 1973) połączyli swe siły i stworzyli rewelacyjny bestsellerowy cykl thrillerów z Blixem i Ramm w roli głównej. Na co dzień każdy z nich kontynuuje własne popularne serie powieści kryminalnych, których głównymi bohaterami są odpowiednio inspektor William Wisting i dziennikarz Henning Juul.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!