You are currently viewing Certyfikowany inżynier wymagań Na podstawie IREB CPRE Poziom podstawowy Radosław Grębski Joanna Kalabińska

Certyfikowany inżynier wymagań Na podstawie IREB CPRE Poziom podstawowy Radosław Grębski Joanna Kalabińska

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Certyfikowany inżynier wymagań Na podstawie IREB CPRE Poziom podstawowy Radosław Grębski Joanna Kalabińska

Certyfikowany inżynier wymagań Na podstawie IREB CPRE Poziom podstawowy Radosław Grębski Joanna Kalabińska
Teoria i praktyka
Zasady inżynierii wymagań
Pozyskiwanie i dokumentowanie wymagań
Zarządzanie wymaganiami
Narzędzia wspierające 
Poznaj standardy i uzyskaj efekty!

Czym jest inżynieria wymagań? To systematyczne podejście do pozyskiwania i dokumentowania wymagań, a także zarządzania nimi. Polega na zrozumieniu potrzeb i oczekiwań interesariuszy, a następnie opisaniu, za pomocą wymagań, systemu, który je spełnia.

Inżynieria wymagań pomaga zrozumieć, co dokładnie ma być zrealizowane, eliminuje bowiem niejasności i sprzeczności, a ponadto sprzyja efektywnej komunikacji między zespołem projektowym i pozostałymi interesariuszami. W praktyce dziedzina ta łączy wiedzę techniczną z umiejętnościami społecznymi, ponieważ odpowiada na pytanie nie tylko o to, co należy stworzyć, ale też dla kogo i w jakim celu.

By prawidłowo przeprowadzić procesy związane z inżynierią wymagań, trzeba poznać rządzące nią zasady i standardy, jak również nauczyć się je właściwie stosować. Definiuje je IREB® ― międzynarodowa organizacja non profit skupiająca ekspertów związanych z inżynierią wymagań. Jeśli chcesz poznać standardy, zasady i dobre praktyki, którymi kierują się specjaliści w tej dziedzinie, i przygotować się do podstawowego egzaminu certyfikacyjnego ― to zdecydowanie książka dla Ciebie.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!