Chemia dla bystrzakowProsty i zrozumiały poradnik, który pomoże Ci opanować podstawy chemii

Trzymasz w ręku prosty i zrozumiały poradnik, który pomoże Ci opanować podstawy chemii. Jeżeli „nie czujesz chemii”, gdy mowa o związkach chemicznych, albo chcesz lepiej zrozumieć to, czego uczysz się w szkole, w Chemii dla bystrzaków znajdziesz najważniejsze informacje na temat materii i energii, atomów i cząsteczek, kwasów i zasad, a także wielu innych zagadnień!

* Wprowadzenie do świata chemii — zawiera proste wyjaśnienie tego, czym jest chemia, jakie miejsce zajmuje pośród innych nauk i dlaczego wszystko, co nas otacza, ma z nią ścisły związek.

* Na początku był Atom — daje możliwość zagłębienia się w mikroskopowy świat atomów i cząstek elementarnych: protonów, neutronów i elektronów.

* To gaz — pozwala na odkrycie cudownego świata gazów i zrozumienie praw Boyle’a– Mariotte’a, Charlesa, Gay–Lussaca, połączonych praw gazowych i innych.

* Wywołaj reakcję — jest kluczem do świata reakcji chemicznych, poznania wielu ich rodzajów i zdobycia umiejętności potrzebnych do ich zbilansowania.

* Wiązania, które łączą — znaleźć tu można proste wyjaśnienie teorii kwantowej, omówienie zagadnienia wiązań jonowych oraz ich zastosowania w codziennym życiu.

Z książki dowiesz się:

* jak rozwiązywać zadania z chemii w szkole i na studiach;

* jak profesjonalnie korzystać z układu okresowego pierwiastków;

* jak stosować metodę molową;

* jak wykonywać niezbędne obliczenia;

* skąd się bierze zanieczyszczenie środowiska i jak można mu przeciwdziałać za pomocą chemii;

* czym jest termochemia;

* jaki jest udział chemii w produkcji rozmaitych wyrobów, od mydła, przez leki, po benzynę.

Pomogą Ci w tym również liczne rysunki i obliczenia!

Dodaj komentarz