You are currently viewing Ciało pamięta Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym Rothschild Babette

Ciało pamięta Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym Rothschild Babette

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Ciało pamięta Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym Rothschild Babette

Ciało pamięta Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym Rothschild Babette
Ciało pamięta: psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym jest niezwykle ważnym źródłem wiedzy dla wszystkich zainteresowanych tematyką traumatycznych przeżyć i ich wpływu na nasze ciała. Autorka, Babette Rothschild, zabiera nas w podróż przez najnowsze odkrycia naukowe, które dowodzą, że nasze ciała zachowują utajoną pamięć traumatycznych wydarzeń.
Książka ta jest niezwykle przydatnym narzędziem dla profesjonalistów zajmujących się terapią osób po przebytej traumie. Rothschild nie tylko pomaga nam zrozumieć związek między objawami zespołu stresu pourazowego a naszymi ciałami, ale również prezentuje konkretne techniki pracy z ciałem, które nie wymagają dotyku. Dzięki temu terapia traumy staje się bardziej bezpieczna i skuteczna, a jednocześnie umysł i ciało stają się bardziej zintegrowane.
Jestem pod wrażeniem licznych przykładów klinicznych, które autorka zawarła w książce. Dzięki nim zyskujemy konkretny obraz tego, jak integracja ciała i umysłu może przyczynić się do leczenia zespołu stresu pourazowego. Książka ta będzie doskonałym źródłem wiedzy zarówno dla doświadczonych klinicystów, jak i studentów oraz badaczy. To także inspirująca lektura dla wszystkich zainteresowanych zdrowiem psychicznym i sposobami radzenia sobie z traumą.
W obecnej dyscyplinie zajmującej się zdrowiem psychicznym nadal brakuje prac, które koncentrowałyby się na praktycznym wykorzystaniu psychofizjologii urazu psychicznego w terapii. Dlatego też książka Babette Rothschild jest nieocenionym dopełnieniem tej luki. Jej analizy i wnioski są oparte na solidnych naukowych podstawach, co sprawia, że opisane techniki są wiarygodne i skuteczne.
Gorąco polecam Ciało pamięta: psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym każdemu, kto chce poszerzyć swoją wiedzę na temat terapii traumatycznych przeżyć. Ta książka nie tylko dostarcza nam nowych informacji na temat naszych ciał i ich roli w procesie zdrowienia, ale przede wszystkim daje nam narzędzia do skuteczniejszego i bezpieczniejszego pomagania osobom po przebytych traumach.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!