Cienie Dzwoneczek Timo Parvela

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Cienie Dzwoneczek Timo Parvela

Cienie Dzwoneczek Timo Parvela
W powieści „Cienie Dzwoneczek” autorstwa Timo Parveli poznajemy historię siódmoklasisty o imieniu Pete, który dokonuje odważnego wyboru w celu uratowania swojej przyjaciółki, Sary. Pete szepcze do ucha Mikołajowi swoje rozpaczliwe życzenie świąteczne – chce, aby Sara wyzdrowiała z nieuleczalnej choroby. Jednak spełnienie tego życzenia wymaga od chłopca oddania swojego własnego cienia.
Początkowo Pete zgadza się na tę ofiarę, a Sara nagle i całkowicie wraca do zdrowia. Jednakże, wkrótce po tym, zaczynają dziać się dziwne rzeczy z naszym bohaterem. Pete przestaje odczuwać jakiekolwiek emocje. Jedynym antidotum na ten stan jest mały dzwoneczek od sań, który przywraca mu zarówno cień, jak i uczucia. Wówczas Pete odkrywa przerażającą prawdę – jego wnętrze skrywa się w samym dzwoneczku, a on sam żyje teraz jako cień samego siebie. Jednakże, Pete nie jest jedyny – istnieją również inni ludzie, którzy stracili swoje cienie.
Nasz bohater pragnie dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje i jak odzyskać swojego cienia, ale nie chce narazić zdrowia Sary. Pete nie ma innego wyjścia, jak tylko dotrzeć do sedna tego mrocznego procederu. Okazuje się, że wszyscy są zagrożeni – w tym samym niebezpieczeństwie znajduje się cień Świętego Mikołaja. Dopóki Mikołaj i jego cień są jednością, równowaga wszechświata jest zachowana. Jego rozdarcie oznaczałoby koniec świata.
Czy jednak ktoś taki jak Pete jest w stanie uratować świat? To pytanie, które dręczy czytelnika na każdej stronie tej poruszającej powieści. Przygotuj się na ekscytującą podróż w głąb tajemniczych cieni i odkryj, jak silna może być siła przyjaźni i poświęcenia. „Cienie Dzwoneczek” to fascynująca opowieść o walce dobra ze złem i odkrywaniu prawdy ukrytej w nas samych.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!