Claudia Salazar Jiménez Krew o świcie

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Claudia Salazar Jiménez Krew o świcie

Claudia Salazar Jiménez Krew o świcie
W powieści „Krew o świcie” Claudia Salazar Jiménez rzuca światło na brutalną historię Peru lat 80. i 90., ukazując ją poprzez pryzmat losów trzech niezwykłych kobiet. W tle tej mrocznej opowieści kryje się organizacja terrorystyczna Świetlisty Szlak, której doktryna marksistowsko-leninowsko-maoistyczna doprowadziła do walki z państwowymi instytucjami i obywatelami, którzy nie chcieli akceptować rewolucyjnych ideałów.
Autorka w niesamowity sposób splata w swojej brutalnej prozie politykę, pożądanie i ból, oddając głos kobietom i ich osobistym historiom. Chociaż te opowieści są fikcyjne, to przybliżają czytelnikom traumę całego narodu, która nadal jest żywa. „Krew o świcie” dowodzi, że tylko sztuka potrafi połączyć nas z przeszłością i przypomina nam, że to właśnie kobiece siły i determinacja są fundamentalne dla osiągnięcia wielkich społecznych zmian.
Ta poruszająca powieść to mistrzowskie połączenie faktów historycznych z fikcją literacką, które z pewnością wzbogaci nasze rozumienie naszej wspólnej przeszłości. Jeśli jesteś zainteresowany fascynującą opowieścią, która pobudza do myślenia i jednocześnie bawi, to „Krew o świcie” jest idealnym wyborem dla Ciebie.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!