You are currently viewing Cyprian Kamil Norwid Wybór poezji

Cyprian Kamil Norwid Wybór poezji

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Cyprian Kamil Norwid Wybór poezji

Cyprian Kamil Norwid Wybór poezji
„Wybór poezji” to zbiór najważniejszych utworów Cypriana Kamila Norwida, jednego z najwybitniejszych polskich poetów romantycznych. Ta wyjątkowa kolekcja przedstawia niesamowite dzieła tego multi-talentowanego artysty, który nie tylko był poetą, ale także dramaturgiem, prozaikiem, malarzem, grafikiem i rzeźbiarzem.
Norwid urodził się w 1821 roku w polskiej wsi Głuchy koło Radzymina i już od najmłodszych lat przeżywał niezwykłe życie. Wychowany przez swoją prababkę Hilarię z Buynów Sobieskiej, która była spokrewniona z królem Janem III Sobieskim, Norwid był związany z wielkimi polskimi tradycjami. Jego talent i pasja do sztuki szybko zwróciły uwagę innych, a on sam uczęszczał do warszawskiego gimnazjum i studiował malarstwo.
Niestety, życie Norwida nie było łatwe. W 1842 roku opuścił Polskę i podróżował po Europie, zatrzymując się w Dreźnie, Wenecji i Florencji. W 1846 roku trafił do więzienia w Berlinie, gdzie nabawił się problemów ze słuchem. Po uwolnieniu zamieszkał w Paryżu, lecz i tam napotkał trudności finansowe i negatywne opinie na temat swoich dzieł. Postanowił więc wyjechać do Stanów Zjednoczonych, ale i tam nie znalazł szczęścia. W końcu w 1854 roku powrócił do Paryża, gdzie spędził resztę swojego życia. Zmarł w 1883 roku w Domu św. Kazimierza w Paryżu.
Norwid był artystą wyjątkowym, który swoją twórczością przekraczał granice swego czasu. Jego poezja była niezwykle oryginalna i pełna myśli filozoficznych. Zawarta w jego utworach refleksja nad losem człowieka, miłością, światem i sztuką sprawiają, że jest on uznawany za jednego z najważniejszych polskich poetów romantycznych. „Wybór poezji” to niezbędny zbiór dla wszystkich miłośników literatury, którzy chcą poznać i zrozumieć geniusz Cypriana Kamila Norwida.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!