Czas ognia – David Weber

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Czas ognia - David Weber

czas ognia  IMAGE1 291083 5 192x300 - Czas ognia - David WeberPo Pięknej przyjaźni nastał Czas ognia.
Na Sphinksie nadeszła pora roku sprzyjająca pożarom lasów. Tym razem jest ich jednak znacznie więcej. Ktoś zaprósza ogień, by pozbyć się jak największej liczby treecatów – rdzennych mieszkańców planety, których obecność utrudnia eksploatację jej powierzchni.

Stephanie Harrington nie potrafi jeszcze zrozumieć, co ma jej do powiedzenia Wspinający się Szybko, ale wyczuwa jego ogromny niepokój. Wraz z innymi rangerami stara się pomóc treecatom. Musi jednak pamiętać, by przedwcześnie nie zdradzić największego sekretu kotowatych: że są istotami w pełni inteligentnymi, zasługującymi na takie samo traktowanie jak ludzie. Obie rasy potrzebują jeszcze czasu, by nauczyć się żyć zgodnie pod jednym niebem.

David Weber to jedna z największych gwiazd światowej fantastyki, znany przede wszystkim z doskonałych cykli militarnej SF („Honor Harrington”, „Starfire”, „Schronienie” – wszystkie wydawane przez REBIS). Aż dwadzieścia dwa tytuły jego autorstwa trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”.
Jane Lindskold to bestsellerowa autorka ponad 20 powieści, m.in. cyklu Firekeeper, jej opowiadania pojawiały się w już w antologiach ze świata Honor Harrington.
„Od brawurowej akcji ocalenia treecatów po zaskakujące zakończenie Weber tworzy historię, od której nie możesz się oderwać (…) będę wracał do tej książki niejednokrotnie. Davidzie i Jane, dziękuję za tę książkę. Pokochałem ją!”
lotsofbookreviews.com

„Przygody Stephanie Harrington to jedna z najlepszych propozycji sf w kategorii YA (…) doskonałe wprowadzenie do science fiction dla młodych miłośników fantastyki, i wartościowe uzupełnienie kolekcji fanów Honor w każdym wieku”.
bullspec.com

„Książka pozwala zrozumieć, jak narodziły się niektóre z cech charakteru Honor, potomkini Stephanie (…) dotychczasowe tomy serii niezwykle mi się podobały i z niecierpliwością oczekuję na kolejną powieść z tego cyklu”.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!