Czubaszek Kobiety inteligentne robią wrażenie przemądrzałych Ryszard Abraham

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Czubaszek Kobiety inteligentne robią wrażenie przemądrzałych Ryszard Abraham

Czubaszek Kobiety inteligentne robią wrażenie przemądrzałych Ryszard Abraham
Z pewnością, nikt nie może zapomnieć o Maria Czubaszek – niezwykłej kobiecie o nieprzeciętnej inteligencji i ostrej riposty. Jej bezkompromisowe teksty i niepowtarzalne poczucie humoru sprawiały, że stała się mistrzynią satyry.
Choć nieustannie podkreślała, że pisze, aby przeżyć, nie można zapominać, że Maria kochała również rozśmieszać innych. Wielokrotnie udzielała się w świecie artystycznym, pisząc teksty dla takich gwiazd jak Irena Kwiatkowska czy Wojciech Pokora. Nie tylko wymyślała cykle radiowe i skecze, ale także tworzyła piosenki we współpracy z Wojciechem Karolakiem. Jej rozmowy z Arturem Andrusem doprowadziły do tego, że Maria stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych Polek. Przy tym wszystkim, niezależność i niezłomność towarzyszyły jej na każdym kroku, mimo że czasem sama gubiła się w obsłudze elektronicznych sprzętów.
Ryszard Abraham, autor bestsellerowych książek o Himilsbachu i Maklakiewiczu, tym razem opisuje postać tak kontrowersyjną, że wielu nie wierzy, by mogła istnieć. Tworzy portret odważny i prowokujący, odkrywając źródła nieśmiertelnych bon motów i zabójczego humoru Marii Czubaszek. Poprzez zabawne anegdoty i przemyślane analizy, Abraham przenosi nas w świat tej niezwykłej kobiety i ukazuje jej niezwykłe życie z niepowtarzalnym wdziękiem.
„Kobiety inteligentne robią wrażenie przemądrzałych” to książka, która nie tylko zachwyci fanów Marii Czubaszek, ale także wszelkich miłośników inteligentnego humoru. Pozycja ta pokazuje, jak jedna kobieta potrafiła zmieniać oblicze satyry w Polsce, pozostawiając nieśmiertelne dziedzictwo dla kolejnych pokoleń. Przeczytanie tej książki to nie tylko przyjemność, ale także inspiracja do bycia odważnym i oryginalnym.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!