Demon Copperhead Kingsolver Barbara

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Demon Copperhead Kingsolver Barbara

Demon Copperhead Kingsolver Barbara
„Demon Copperhead” to niezwykła powieść, która zdobyła prestiżową Nagrodę Pulitzera w 2023 roku za najlepszą książkę beletrystyczną. Ta genialna historia zachwyca, przykuwa uwagę i porusza do głębi, opisując niezwykłą podróż młodego bohatera ku dojrzałości.
Akcja powieści rozgrywa się w południowych Appalachach, gdzie chłopiec urodzony przez nastoletnią samotną matkę w przyczepie mieszkalnej staje się głównym bohaterem. Pomimo skromnych początków i nielicznych dziedzictw po zmarłym ojcu, jak rudowłose włosy i zjadliwy dowcip, nasz bohater posiada nieposkromiony dar przetrwania. W swoim bezlitosnym i szczerym głosie, Demon ukazuje problemy współczesnego świata, takie jak doświadczenia opieki zastępczej, praca dzieci, zaniedbane szkoły, uzależnienia oraz druzgocące straty. Jednocześnie musi poradzić sobie ze swoją niewidocznością w kulturze popularnej, gdyż nawet superbohaterowie wybierają wielkie miasta.
Barbara Kingsolver, przenosząc wiktoriańską powieść do realiów współczesnego amerykańskiego Południa, inspiruje się gniewem i współczuciem dziewiętnastowiecznego autora Charlesa Dickensa. Odnosi się również do jego wiary w to, że dobra historia może zmienić rzeczywistość. Autorka „Demon Copperhead” angażuje nowe pokolenie zagubionych chłopców oraz tych, którzy urodzili się w pięknych, lecz przeklętych miejscach, z których nie potrafią odejść.
Ta wyjątkowa powieść jest jedna na pokolenie, która łamie twoje serce, a potem je naprawia w taki sposób, w jaki potrafią tylko najlepsze książki. Jeśli szukasz fascynującej historii, która poruszy Cię głęboko i pobudzi Twoją wyobraźnię, to „Demon Copperhead” jest idealną lekturą dla Ciebie.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!