ENERGIA DLA KLIMATU Jak niektóre kraje poradziły sobie ze zmianami klimatu Joshua S. Goldstein, Staffan A. Qvist

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - ENERGIA DLA KLIMATU Jak niektóre kraje poradziły sobie ze zmianami klimatu Joshua S. Goldstein, Staffan A. Qvist

ENERGIA DLA KLIMATU Jak niektóre kraje poradziły sobie ze zmianami klimatu Joshua S. Goldstein, Staffan A. Qvist

Fragment przedmowy Stevena Pinkera – profesora na Uniwersytecie Harvarda:
„O niewielu książkach można powiedzieć, że w wiarygodny sposób przedstawiają przepis na uratowanie świata. O tej jak najbardziej tak. Zmiany klimatyczne są najpilniejszą kwestią, przed którą stoi obecnie ludzkość, a najczęstsze postawy wobec niej – zaprzeczanie po prawej stronie, porzucenie przemysłowego kapitalizmu po lewej i instalowanie paneli słonecznych i turbin wiatrowych gdzieś pośrodku – nie zapobiegną możliwej katastrofie.
Joshua Goldstein i Staffan Qvist napisali książkę, która jako pierwsza omawia kwestie zmian klimatycznych i sposobów na ich zaradzenie, opierając się na rzeczywistych przesłankach.
(…) Energia przyszłości nie została napisana przez polityków którejkolwiek z opcji, ani przez aktywistów ekologii i w tym tkwi jej siła.”

Publikacja ENERGIA DLA KLIMATU (…) pojawia się w krytycznym momencie dla zachowania życia i bioróżnorodności naszej planety. Przedstawia i promuje proaktywne podejście do zaradzenia bardzo niekorzystnym globalnym tendencjom klimatycznym, które następują wraz z coraz większym zanieczyszczeniem planety i globalnym ociepleniem.

„Jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zachować nasza planetę dla dzieci i wnuków” – to kolejna opinia o książce, tym razem wyrażona przez Christine Whitman – byłą szefową amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!