Fotograficzny START, czyli podstawy fotografowania

BOX010 Glowny KURS 1 271x300 - Fotograficzny START, czyli podstawy fotografowaniaFotograficzny START, czyli podstawy fotografowania

Cały kurs składa się z sześciu lekcji. W każdym omawiane jest inne zagadnienie.
Lekcja # 0 – Wstęp
Kilka słów od autora i pierwsze zadanieUśmiech
Lekcja # 1 – Przysłona
W tej lekcji dowiesz się czym jest przesłona, na co wpływa i jak ją ustawić, aby robić zdjęcia o prawidłowej jasności i ostrości. Ponadto dowiesz się czym jest głębia ostrości i jak nią sterować?
Lekcja # 2 – Czas naświetlania, czyli jak złapać ruch
Dowiesz się czym jest czas naświetlania i jak go prawidłowo ustalić. Jak dopasować czas naświetlania do ogniskowej? Jak robić ostre zdjęcia szybko poruszającym się obiektom?
Lekcja # 3 – Czułość matrycy, czyli ISO
Poruszane zagadnienia to: Czym jest ISO? Jakie ISO wybrać w konkretnych sytuacjach zdjęciowych? Dlaczego i kiedy używać niskiej czułości? Kiedy źle ustawione ISO zwiększa nam szumy na zdjęciu i jak tego uniknąć.
Lekcja # 4 – Jak używać aparatu?
W tej lekcji omówię programy manualne aparatu. Do czego służą i który, do jakiego rodzaju zdjęć wykorzystać.
Lekcja # 5 – Prawidłowe kadrowanie
Dowiesz się jak dobrze kadrować zdjęcie min. czym jest trójpodział kadru oraz co to są „mocne punkty”, i co powinno się w nich znaleźć?
Lekcja # 6 – Prawidłowa ekspozycja
Dowiesz się jaki jest najczęstszy błąd popełniany przez początkujących fotografów i jak go uniknąć? Jakie są zależności między czułością, czasem naświetlani i przysłoną oraz jak je ze sobą połączyć?

ZOBACZ KURS>>>

Leave a Reply