You are currently viewing Generałowe Niezwykłe żony polskich dowódców Król Małgorzata

Generałowe Niezwykłe żony polskich dowódców Król Małgorzata

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Generałowe Niezwykłe żony polskich dowódców Król Małgorzata

Generałowe Niezwykłe żony polskich dowódców Król Małgorzata
„Poznaj fascynujące historie i niezwykłe życiorysy polskich generałowych – żon dowódców, które nie tylko towarzyszyły swoim mężom w trudnych czasach, ale również same miały niezwykłe osiągnięcia. Autorka, Magdalena Król, przedstawia nam pięć bohaterek – Izabelę Czartoryską, Aleksandrę Zajączkową, Jadwigę Zamoyską, Barbarę Chłapowską oraz Natalię Kicką.
Niezwykłe kobiety, które odważyły się przekroczyć granice społecznych oczekiwań i odgrywały aktywną rolę w życiu publicznym. Czy wiedziałeś, że Izabela Czartoryska była nie tylko znana z romansów, ale także poświęciła wiele swojego czasu i energii dla dobra Ojczyzny? Co skrywał sekret urody Aleksandry Zajączkowej, która pomimo młodego wyglądu miała za sobą wiele przeżytych lat? Jak Jadwiga Zamoyska zdobyła miano „niewiasty dzielnej” i jaką rolę odegrała w historii Polski? Barbara Chłapowska, piękna i delikatna, ale jednocześnie pełna energii i sprytu – jakie tajemnice skrywa jej niezwykłe życie? A co odkryto dzięki wścibstwu Natalii Kickiej i jej nieustępliwości?
Te i wiele innych fascynujących faktów odkryjesz podczas lektury książki Magdaleny Król „Generałowe. Niezwykłe żony polskich dowódców”. Autorka serwuje nam historie pełne napięcia, emocji i niezwykłych zdarzeń, które odsłonią przed Tobą nieznane dotąd fakty historyczne. Poznaj kobiety, które miały odwagę przełamywać konwenanse i walczyć o swoje marzenia, niezależnie od tego, jakie przeciwności losu im stawiał.
Przepełniona autentycznymi informacjami, ta książka zabierze Cię w podróż przez barwną historię Polski, odkrywając tajemnice i fascynujące historie niezwykłych kobiet. Czytając językiem perswazyjnym, bez przesadnego entuzjazmu, ale za to wiarygodnie przedstawiając opis, autor zachęca do sięgnięcia po tę ciekawą lekturę.”

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!