Gitara dla bystrzaków Mark Phillips, Jon Chappell

Gitara dla bystrzakow - Gitara dla bystrzaków Mark Phillips, Jon ChappellGitara dla bystrzaków Mark Phillips, Jon Chappell

I gra gitara!

„Gdybym miał gitarę, to bym na niej grał…”. Nic prostszego! Marzą Ci się spotkania przy ognisku, akustyk w dłoni i udział w tworzeniu odpowiedniego nastroju wieczoru? A może bliższa jest Ci rola rockmana szalejącego na scenie przed tłumem wiernych fanów? Bez względu na to, czy w duszy gra Ci poezja śpiewana, czy ostre gitarowe riffy, przed uderzeniem w struny koniecznie poznaj ten samouczek.

„Gitara dla bystrzyków” niespodziewanie szybko wprowadzi Cię w arkana gry na akustycznych i elektrycznych gitarach. W odróżnieniu od innych podręczników nie wymaga się tu umiejętności czytania zapisu nutowego ani nie zakłada, że już znasz się na sprzęcie muzycznym. Doświadczeni autorzy najpierw pomogą Ci wybrać odpowiednie „wiosło”, by później w przystępny i — co najważniejsze — wyjątkowo skuteczny sposób nauczyć grać znane piosenki, filmowe motywy przewodnie czy standardy jazzowe. Z tą wiedzą i umiejętnościami możesz zdecydować, czy pójść w ślady Jimmy’ego Hendriksa, Erica Claptona, Slasha, a może Joego Satrianiego.

Nim jednak zostaniesz wirtuozem, musisz dowiedzieć się, jak:

* nie stroić fochów, tylko gitarę,
* chwycić za instrument i stosować chwyty, akordy i tabulatury,
* reagować na komendę „pozycję przyjmij” (postawa siedząca, stojąca i na Elvisa),
* zostać marzeniem organizatorów imprez (gra w stylu rocka, rock’n’rolla, bluesa, jazzu, folku i klasyczna).

DODATEK SPECJALNY: książka zawiera płytę CD ze wszystkimi piosenkami i ćwiczeniami w formacie mp3.

Leave a Reply