You are currently viewing Jak nie wychować dziecka na dupka, tyrana czy egoistę Sprawdzone strategie dla rodziców dzieci małych, średnich i nastoletnich Melinda Wenner Moyer

Jak nie wychować dziecka na dupka, tyrana czy egoistę Sprawdzone strategie dla rodziców dzieci małych, średnich i nastoletnich Melinda Wenner Moyer

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Jak nie wychować dziecka na dupka, tyrana czy egoistę Sprawdzone strategie dla rodziców dzieci małych, średnich i nastoletnich Melinda Wenner Moyer

Jak nie wychować dziecka na dupka, tyrana czy egoistę Sprawdzone strategie dla rodziców dzieci małych, średnich i nastoletnich Melinda Wenner Moyer
Ten praktyczny i oparty na badaniach naukowych poradnik pomoże rodzicom wychować dzieci na uczciwych, życzliwych, hojnych, pewnych siebie, niezależnych i odpornych ludzi.

Media społecznościowe i tradycyjne oraz świat polityki wysyłają dzieciom coraz więcej sygnałów, że egoizm i ohydne zachowania są w porządku. Wiemy oczywiście, że młodzi potrafią być empatyczni, odporni psychicznie i gotowi do działania. Chcemy wychować ich tak, aby pomogli w budowaniu lepszej przyszłości. Tylko jak to zrobić?

Książka przedstawia z nowej i często zaskakującej perspektywy zagadnienia związane z wychowywaniem dzieci od maluchów do nastolatków. Melinda Wenner Moyer opisuje cechy charakteru, które chcielibyśmy wzmocnić u swoich dzieci, między innymi szczerość, hojność i otwartość, a następnie omawia strategie pokazujące, jak to osiągnąć.

Dowiedz się, jak wychować dzieci, z którymi chciałbyś rzeczywiście spędzać czas – i którym być może uda się ocalić świat.

“To mądry, ciekawy, szczery i bardzo praktyczny poradnik, który pokazuje, jak uczyć przyzwoitości i wielkoduszności.”
Adam Grant, autor bestsellerów Leniwy umysł i Buntownicy

“Powiedzieć, że chcemy, by nasze dzieci wyrosły na porządnych ludzi, to jedno. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak to osiągnąć. Ta książka wskazuje narzędzia oparte na danych i badaniach, które ci w tym pomogą.”
dr Emily Oster, ekonomistka, autorka książek dla rodziców Cribsheet i Ciąża na nowo

“Większość rodziców przyznaje, że chcą, by ich dzieci były życzliwe i empatyczne. Jednak wszystko w naszej kulturze nakazuje nam, by uczyć je czegoś innego… Melinda Wenner Moyer przeplata najnowsze badania naukowe przystępnymi historiami oraz praktycznymi poradami, jak znaleźć równowagę i stać się najlepszymi rodzicami, jakimi możemy się stać.”
Peggy Orenstein, dziennikarka i autorka Dziewczyny o seksie i Boys & Sex

“Moyer radzi, jak zaszczepić w dzieciach bezinteresowność, szczerość i zdrowe poczucie własnej wartości. Autorka pokazuje czytelnikowi, jak się rozwijać wraz z dzieckiem oraz jak dokonać pozytywnych zmian.”
“Library Journal”

“Jak rodzice mogą wychować dzieci, które wierzą w siebie i w lepszą, bardziej empatyczną przyszłość? Melinda Wenner Moyer daje nam nieocenione źródło, które proponuje gotowy plan działania. Książka zawiera praktyczne, a czasami zaskakujące porady poparte badaniami.”
dr Madeline Levine, psycholożka, autorka książek The Price of Privilege i Ready or Not

“Ważny, na czasie, mądry i wyjątkowy poradnik dla rodziców, który pomoże wychować następne pokolenie.”
dr Carla Naumburg, licencjonowana kliniczna pracownica socjalna, autorka książki Jak nie krzyczeć na swoje dziecko

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!