You are currently viewing Jan Ullrich O tym, który mógł być najlepszy Daniel Friebe

Jan Ullrich O tym, który mógł być najlepszy Daniel Friebe

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Jan Ullrich O tym, który mógł być najlepszy Daniel Friebe

Jan Ullrich O tym, który mógł być najlepszy Daniel Friebe
Jan Ullrich, jeden z najbardziej utalentowanych kolarzy wszech czasów, miał wszystko, by zawładnąć światem kolarstwa. Jego rywalizacja z Lancem Armstrongiem stała się legendą i zapisała się jako jedna z najbardziej zaciętych w historii tego sportu. Jednak, niestety, nie udało mu się spełnić wszelkich oczekiwań, które wokół niego narosły.
“O tym, który mógł być najlepszy” to fascynująca opowieść o walce z własnymi demonami, psychicznej i fizycznej wrażliwości, a także skutkach trudnego dzieciństwa. To również poruszający obraz zepsutego moralnie środowiska sportowego, gdzie doping i uzależnienia są na porządku dziennym. Jednak, to także historia jednego konkretnego rywala – Lance’a Armstronga, który na zawsze wpłynął na losy kariery Jana Ullricha.
Daniel Friebe, ceniony autor biografii Eddy’ego Merckxa, postanowił zgłębić tajemnicę człowieka, o którym w 1997 roku mówiono, że będzie dominować kolarskie salony przez wiele lat. Chciał poznać przyczyny jego nieosiągnięcia pełni możliwości, i to właśnie w tej książce przedstawia nam fascynującą opowieść.
Jest to historia, która porusza najważniejsze tematy – docierając do naszej wrażliwości, ukazując jak presja i oczekiwania mogą zniszczyć człowieka. To nie tylko opowieść o sportowej karierze Jana Ullricha, ale również o jego życiu osobistym i trudnościach, z którymi musiał zmagać się na swojej drodze do sukcesu.
Mimo że Jan Ullrich nigdy nie osiągnął tego, czego można było od niego oczekiwać, zdobył dwukrotnie mistrzostwo olimpijskie oraz cztery medale mistrzostw świata. Jego nazwisko na zawsze zapisało się w historii kolarstwa. I choć jego historia kojarzy się głównie z kontrowersjami, to bez wątpienia był jednym z największych talentów, jakie świat kolarstwa kiedykolwiek widział. Jego rywalizacja z Armstrongiem, mimo skandali dopingowych, pozostanie w pamięci na zawsze.
“O tym, który mógł być najlepszy” to książka, którą każdy fan kolarstwa powinien przeczytać. To historia pasji, determinacji i walki z samym sobą. Porywająca opowieść, która nie tylko porusza, ale również inspiruje do refleksji nad życiem i jego niewdzięcznymi wyzwaniami.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!