You are currently viewing Każdy czasem się boi Jak pomóc dziecku radzić z lękiem i zmartwieniami

Każdy czasem się boi Jak pomóc dziecku radzić z lękiem i zmartwieniami

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Każdy czasem się boi Jak pomóc dziecku radzić z lękiem i zmartwieniami

Każdy czasem się boi Jak pomóc dziecku radzić z lękiem i zmartwieniami

40 ćwiczeń opartych na terapii poznawczo-behawioralnej, terapii ACT oraz uważności.

To nieprawda, że dzieci nie mają żadnych zmartwień. Niektóre nie mogą zasnąć z obawy, że w ciemności czai się coś złego. Inne martwią się, że gdy nauczyciel wywoła je do odpowiedzi, zapomną, co mają powiedzieć. Jeszcze inne zadają dorosłym trudne pytania o przyszłość lub boją się, że ich bliskim stanie się coś złego.

W rzeczywistości LĘK jest pożyteczną, zdrową emocją. Czasami jednak rośnie tak bardzo, że staje się przytłaczający. Co rodzice mogą zrobić w takiej sytuacji? Instynkt rodzicielski podpowiada nam, że powinniśmy koić i łagodzić każdy ból czy dyskomfort, jakiego doświadcza nasze dziecko. Ale jak robić to umiejętnie, tak aby nie zaszkodzić dziecku?

Z pomocą przychodzi nam książka Agnes Selinger, doświadczonej psycholożki klinicznej. Zawiera ona aż 40 ciekawych ćwiczeń opracowanych po to, by pomóc dzieciom w przepracowaniu lęków i zmartwień. Przedstawione w niej strategie bazują na zasadach terapii poznawczo-behawioralnej, terapii akceptacji i zaangażowania oraz uważności, które są metodami opartymi na dowodach naukowych.

Dzięki tej książce twoje dziecko:

dowie się, czym jest lęk;

zrozumie, że każdy czasem się boi i czymś martwi;

nauczy się radzić sobie z lękiem pojawiającym się w różnych sytuacjach w ciągu dnia, przy codziennych, rutynowych czynnościach;

osiągnie wewnętrzny spokój;

wzmocni samoocenę i wiarę w siebie.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!