Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy – Robert Kaplow

Piszesz? To giń!
Z dnia na dzień świat traci ulubionych pisarzy… I to jak?! Królowa romansów Danielle Steel i Curtis Sittenfeld, jej następczyni giną rozpuszczone w kwasie w hotelu Ritz. Cesarzowa kryminału Sue Grafton zrzucona z Orient Ekspressu w odmęty wodospadu. Mistrz sensacji Tom Clancy zmasakrowany w centrum miasta. Następny na tajemniczej liście jest sam Stephen King… Kto i dlaczego ich zabija? Każdy rozdział napisany jest w stylu kolejnej ofiary, a na drodze do zaskakującego finału, jeśli wcześniej nie umrzecie ze śmiechu, spotkacie wiele innych sław, m.in. Anne Bancroft, Stevea Martina i Gérarda Depardieu. Niepowtarzalna zabawa!

Jedna odpowiedź do “Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy – Robert Kaplow”

  1. Zabija ich aktor Steve Martin.
    Nie, no spokojnie! I tak byście się tego dowiedzieli już w pierwszym rozdziale! Tak więc Steve Martin zabija po kolei w różnych dziwnych okolicznościach Sue Grafton, Danielle Steel i Toma Clancy. W książce pojawiają się również aktor Gerard Depardieu i reżyser Francois Truffaut. Tajemnicę kto jest zleceniodawcą tych morderstw i jakie ma motywy, rozwikła zaś Stephen King, któremu ci źli porywają żonę. Książka nie byłaby warta wzmianki, gdyby nie to, że jest po prostu zabawna. Opisy życia pisarzy, ich mentalności, technik pisarskich są naprawdę dowcipne. Do tego dochodzi bogaty język, zaskakujący bieg wydarzeń i mamy fajną lekturę.
    Tak sobie pomyślałem, że gdyby w Polsce ktoś opisał naszych pisarzy w ten sposób, to skończyłoby się procesami…
    Kto więc tak naprawdę zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy? Zakończenia Wam nie zdradzę, ale myślę sobie, że ci wymienieni sami siebie w pewnym sensie dobijają…

Leave a Reply