Kurczab, szpada, szpej i tajemnice Niezwykłe życie Janusza Kurczaba Fusek Wojciech Porębski Jerzy

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Kurczab, szpada, szpej i tajemnice Niezwykłe życie Janusza Kurczaba Fusek Wojciech Porębski Jerzy

Kurczab, szpada, szpej i tajemnice Niezwykłe życie Janusza Kurczaba Fusek Wojciech Porębski Jerzy
Janusz Kurczab – to człowiek, którego los nie oszczędzał. Jako Polak i jednocześnie obdarzony intensywną seksualnością, musiał przeciwstawiać się życiowym trudnościom. Już we wczesnym dzieciństwie, które przypadło na czas najokrutniejszej wojny, stracił ojca, a jego dłoń została okaleczona, pozbywając go kluczowego palca niezbędnego wspinaczowi.
Jednakże, Janusz Kurczab to znacznie więcej niż tylko ofiara losu. Jest wspaniałym sportowcem i pasjonatem górskiego życia. Jest wspinaczem, instruktorem i trenerem alpinizmu, a także utalentowanym narciarzem i wybitnym szermierzem – olimpijczykiem oraz 17-krotnym mistrzem Polski w szpadzie. To również autor nowych dróg w Tatrach i Alpach, odkrywca i zdobywca, a także jeden z najwybitniejszych kierowników narodowych ekspedycji w najwyższe góry świata. Jest dziennikarzem oraz redaktorem naczelnym „Taternika” – pisma z setkąletnią tradycją. Ponadto, jest autorem fascynujących książek górskich, reportaży i monografii. Jego osiągnięcia zostały docenione, a nagrody takie jak Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski czy Super Kolos, potwierdzają jego prestiż i wpływ na dziedzinę górską.
Mimo tych imponujących osiągnięć, Janusz Kurczab nie jest często wymieniany razem ze słynnymi wspinaczami złotej ery polskiego himalaizmu, takimi jak Jerzy Kukuczka, Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki, Andrzej Heinrich, Leszek Cichy, Wojciech Kurtyka czy Artur Hajzer. Choć wielu z nich to byli jego koledzy, z którymi się wspinał i których uczył sztuki wspinaczki.
Autorzy książki, Wojciech Fusek i Jerzy Porębski, znani miłośnikom górskiej literatury, postanowili zgłębić tę zagadkę. Dlaczego najwybitniejszy obok legendarnego Andrzeja Zawady lider narodowych wypraw w najwyższe góry świata nie jest tak popularny jak kierownik przełomowej zimowej wyprawy na Everest? Odpowiedzi na te pytania starają się odnaleźć w swojej książce, która z pewnością pozwoli nam spojrzeć na życie Janusza Kurczaba z nowej perspektywy.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!