Legendy rocka – Ernesto Assante

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Legendy rocka - Ernesto Assante

Legendy rocka 258x300 - Legendy rocka - Ernesto AssanteAlbum „Legendy rocka – artyści, instrumenty, mity i historia 50 lat muzyki młodzieżowej” to informacje o trendach i artystach kolejnych dziesięcioleci – od lat 50, przez 60., 70., 80. po lata 90. XX wieku uzupełnione dziesiątkami fotografii przedstawiających zdjęcia artystów, reprodukcje okładek płyt.

Tym, co odróżnia muzykę rockową od innych gatunków muzycznych jest fakt, że w zasadzie trudno ująć ją w ramy.
W pewnym momencie, na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, rock królował, przenikając niemal każdy styl muzyczny. Funkcjonował w umysłach młodych ludzi bardziej jako pewien styl bycia niż zdefiniowane brzmienie, stanowiąc pewnie kontekst kulturowy.

Bigbitowcy, punkowcy, hipisi i raperzy – rock przeniknął i pobudził do życia liczne ruchy społeczne i kulturowe; stanowił tło dla zmieniających się czasów i epok; opisuje świat takim, jakim jest i jakim młode pokolenie chciałoby, aby był; jest inspiracją dla wielu pokoleń twórców dzieł sztuki i kultury, którzy odcisnęli swoje piętno na XX wieku.
Rock jest kulturą w pełni korzystającą z przywileju rozgłosu. Innymi słowy istnieje właśnie dzięki swojej popularności, ponieważ jest zjawiskiem masowym.
Zmiennemu i ułomnemu duchowi rocka zawdzięczamy wiele przełomowych momentów w dziejach cywilizacji zachodniej, które stały się naszym wspólnym dziedzictwem.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!