LiteraTOURa Paulina Mikuła

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - LiteraTOURa Paulina Mikuła

LiteraTOURa Paulina Mikuła

Nie wiemy, ile ludzi w Polsce lubi szkolne lektury, ale wiemy, że nawet najlepszą książkę szkoła potrafi zabić – dosłownie. Dlaczego? Bo sztywne i odgórnie narzucone interpretacje sprawiają, że książka staje się nam obca. To po prostu zapis, opowieść, historia, która nas nie dotyczy. A to właśnie jest śmierć książki.

I poniekąd autora. Bo martwa książka nie ma szans na to, by wejść w polemiką z inną – tym samym jej autor nie dostaje szansy na polemikę z drugim autorem. A gdyby tak sprawić, że cała literatura znów ożyje? Że nieznani sobie pisarze zaczną nie tylko gadać ze sobą, ale i z czytelnikami? Że to, co zamknięte na kartkach papieru, niezależnie czy 100 lat temu, czy zaledwie rok wcześniej, okaże się aktualne i posiadające moc wpływania na nasze codzienne, teoretycznie zupełnie inne już życie?

Paulina Mikuła wcale nie ma magicznej różdżki. Ona po prostu kocha czytać. I potrafi tym skutecznie zarazić!

eBook dostępny w formatach: ePub i .mobi.

DLACZEGO WARTO?

Bo ta książka sprawi, że każdy, kto czytać kocha, pokocha czytanie jeszcze bardziej. I że każdy, kto czytać nie lubi, zamówi po jej lekturze specjalny regał na książki.
Bo to doskonały przewodnik po literaturze, a jednocześnie punkt wyjścia i źródło tematów do rozmów z bliskimi o kulturze. I nie tylko.
Bo lektura tej książki to szansa na spotkanie przy jednym stole pisarzy i poetów klasycznych oraz współczesnych, a także szansa na rozmowę – z nimi, ze sobą, z ich utworami, z własnym życiem.
Bo z tej książki dowiesz się, co wspólnego ma Bogurodzica z utworem Queen, a Juliusz Słowacki z Quentinem Tarantino…
Bo ta książka pokazuje, że czytanie to wcale nie bierny proces, ale aktywność, która praktykowana na co dzień może zmienić nasze życie. Naprawdę. Bez ściemy i patosu.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!