Liz Biografia intymna Elizabeth Taylor David C. Heyman

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Liz Biografia intymna Elizabeth Taylor David C. Heyman

Liz Biografia intymna Elizabeth Taylor David C. Heyman
Liz – biografia intymna Elizabeth Taylor, napisana przez Davida C. Heymana, przenosi nas w fascynujący świat jednej z najbardziej ikonicznych kobiet, które wzbudzały uwielbienie i niezliczone plotki. Jednak za tą słynną twarzą kryje się historia pełna dramatów, które przerosły nawet jej ekranowe role.
Matka Elizabeth była opresyjna i gotowała się zrobić z córki gwiazdę za wszelką cenę. Już w wieku jedenastu lat, Taylor zdobyła światową sławę rolą w filmie „Lassie, wróć!”. Jej pierwszy ślub odbył się jako osiemnastoletniej dziewczyny z dziedzicem fortuny Hiltonów. Jednak rok później była już po rozwodzie.
Małżeństwo było czymś, co łączyło ją z Richardem Burtonem, miłością jej życia. Ale ich burzliwy związek był tylko częścią bogatego romansowego życia Taylor. Nawet Watykan oficjalnie potępił jej styl życia. Jednak publiczność kochała jej fiołkowe spojrzenie, a Amerykańska Akademia Filmowa dwukrotnie nagrodziła ją Oscarem.
Jej rozwiązłe zachowanie doprowadziło nawet wytwórnię filmową na skraj bankructwa. Elizabeth była również właścicielką jednego z najwspanialszych brylantów na świecie. Kochała wystawne życie, ale nie miała nad nim pełnej kontroli.
Jednak Taylor znalazła odwagę, by stawić czoła swoim demonom i w blasku fleszy udać się na odwyk. Była także jedną z pierwszych, która otwarcie zbierała pieniądze na walkę z AIDS, gdy inni wolili zamieść ten problem pod dywan.
„Liz” to fascynująca opowieść o najbardziej prywatnych momentach w życiu Elizabeth Taylor, który był pełen romansów, skandali i sprzeczności. Zapraszam do odkrycia tej niezwykłej historii!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!