You are currently viewing Łódzkie Między Bzurą, Pilicą i Wartą Przewodnik Osip-Pokrywka Mirek

Łódzkie Między Bzurą, Pilicą i Wartą Przewodnik Osip-Pokrywka Mirek

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Łódzkie Między Bzurą, Pilicą i Wartą Przewodnik Osip-Pokrywka Mirek

Łódzkie Między Bzurą, Pilicą i Wartą Przewodnik Osip-Pokrywka Mirek
Województwo łódzkie usytuowane w samym centrum Polski pozbawione jest sztandarowych atrakcji turystycznych, jakimi mogą się chwalić nadbałtyckie plaże, karpackie szlaki górskie, czy mazurskie jeziora. Są nawet tacy, którzy mieszkając tu po kilkanaście lat, nie znajdują wokół siebie nic ciekawego. Dowody na to, jak niewiele widzą, znajdą Państwo na następnych blisko dwustu stronach tej książki. Odkryłem ich dla Państwa 40 – tyle, ile jest podrozdziałów tej publikacji. Bo nie jest to typowy przewodnik. To raczej zbiór opowieści o miejscach szczególnych. Czasami są to duże aglomeracje, niewielkie miasteczka, wielokrotnie wioski, ale również obiekty przyrodnicze. Każda z opowieści rozwijana jest wokół konkretnej historii, legendy, przekazu ludowego lub postaci. Uzupełnieniem każdego takiego eseju są informacje zawarte w ramkach. Pozwalają one czytelnikowi na lepszą orientację na miejscu, ocenę kontekstu i doradzają, co warte jest obejrzenia w okolicy.

Przewodnik opisuje:
– główne krainy geograficzne i historyczne województwa łódzkiego ze szczegółowymi mapami: od północy Ziemia Łęczycka i Łowicka, na zachodzie Ziemia Sieradzka, na wschodzie Ziemia Rawska i Tomaszowska, oraz na południu Ziemia Wieluńska i Ziemia Piotrkowska.
– ponad 100 miejsc. Miasta, miasteczka, wioski – a tam około pół tysiąca zabytkowych obiektów. Szlaki piesze, rowerowe i kajakowe. Kompleksy leśne, parki krajobrazowe, rezerwaty i pomniki przyrody. Szlaki wodne i malownicze doliny głównych rzek: Bzury, Pilicy i Warty.
– wszystko zilustrowane autorską fotografią – ponad 600 kolorowych zdjęć.

Mirek Osip-Pokrywka podróżuje po świecie i publikuje materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych. Wydał (także z żoną) kilkanaście przewodników turystycznych i albumów fotograficznych. Za ostanie swoje dzieło, dwutomowy Leksykon Zabytków Architektury Kresów Wschodnich, podczas Warszawskich Targów Książki w 2018 r. otrzymał Nagrodę Magellana w kategorii Wydarzenie Roku.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!