You are currently viewing Ludzie na moście Szymborska Wisława

Ludzie na moście Szymborska Wisława

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Ludzie na moście Szymborska Wisława

Ludzie na moście Szymborska Wisława
Wiersze, które odmienią twoje spojrzenie na świat.
Wisława Szymborska przez długi czas trzymała swoich czytelników w napięciu, czekając na każdą nową książkę. Tom Ludzie na moście ukazał się dziesięć lat po Wielkiej liczbie (1976) i natychmiast stał się nieodłączną częścią kanonu polskiej poezji. Choć w nim znajduje się zaledwie 22 wiersze, wiele z nich na zawsze zapadło w pamięci i sercach czytelników (O śmierci bez przesady, Do arki, Jarmark cudów, Głos w sprawie pornografii).
Pisanie tych wierszy było jednocześnie odważnym aktem oporu, gdy Polska zmagała się z restrykcjami socjalistycznego reżimu, okresem stanu wojennego i mrocznymi latami 80. Pomimo bezpośrednich aluzji do politycznej rzeczywistości, Szymborska umiejętnie posługuje się subtelnymi metaforami, które wpływają na nasze myśli i emocje. Jak sama pisze w głośnym wierszu Dzieci epoki: „Chcesz czy nie chcesz, (…) To, o czym mówisz, ma ogromne znaczenie, / a to, o czym milczysz, także wyraża polityczny przekaz”.
Ludzie na moście to zbiór wierszy, które nie tylko poruszają ważne tematy społeczno-polityczne, ale również pobudzają naszą wyobraźnię i skłaniają do refleksji. Przeczytaj tę niezwykłą książkę i doświadcz mocnego przekazu poezji Wisławy Szymborskiej.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!