You are currently viewing Mężczyzna, który uderzy dziecko Radosław Kotarski

Mężczyzna, który uderzy dziecko Radosław Kotarski

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Mężczyzna, który uderzy dziecko Radosław Kotarski

Mężczyzna, który uderzy dziecko Radosław Kotarski

KSIĄŻKA „MĘŻCZYZNA, KTÓRY UDERZY DZIECKO I INNE OPOWIADANIA” TO:

opowiadania, w których przecinają się ścieżki bohaterów,
złapanie odpowiedniej perspektywy,
spojrzenie na losy i potrzeby innych w inny sposób,
bliskie śledzenie losów, przeżyć i doświadczeń ludzi, których zwykle tylko mijamy,
fabularny debiut Radosława Kotarskiego,
świetny pomysł na prezent: to poruszające opowiadania wydane w twardej, ozdobnej oprawie.

Codziennie mijasz ludzi, którzy w historii Twojego życia są niewiele znaczącym mignięciem, spieszącym się do swoich spraw. Jesz obok nich obiad w tej samej restauracji, zaledwie dwa stoliki dalej. Siedzisz z nimi w jednym samolocie. Przytrzymujesz im drzwi, wchodząc do budynku. Widzisz ich wieczorem jako zapalone światło w jakimś mieszkaniu.

Tacy ludzie to najwyżej statyści w Twoim filmie, w którym to Ty grasz główną rolę. Ale ci statyści, chociaż są ledwie mignięciami, prowadzą tak samo złożone życie jak Ty. Mają swoje pragnienia, dziwactwa, problemy, triumfy, ambicje i zmartwienia. Są pierwszoplanowymi bohaterami własnego życia.

To właśnie im poświęcone są opowiadania, które napisał Radosław Kotarski. To debiut fabularny autora bestsellerowych: „Włam się do mózgu”, „Inaczej’ oraz „Nic bardziej mylnego”. W zbiorze 15. opowiadań Radek pokazuje, co stałoby się, gdybyśmy przyjrzeli się bliżej tym ludziom i poznali ich historię. Może zatrzymanie się przy nich i popatrzenie z ich perspektywy nauczy nas czegoś o naszym życiu?

Uwielbiam gry, w których przechodzi się od razu do zabawy, nie poświęcając godzin na poznanie reguł. Otaczam się ludźmi, z którymi mogę z marszu iść na głębię, bez watowania konwersacji miałkim small talkiem. Lubię książki, które od pierwszych zdań biorą mnie za rękę i wprowadzają w środek akcji, obiecując szybki zwrot z zainwestowanego czasu. W tym przypadku jest to obietnica spełniona z nawiązką.
Marcin Prokop

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!