Miłość nas rozumie. Rok liturgiczny z księdzem Tischnerem – Józef Tischner

Miłość nas rozumie. Rok liturgiczny z księdzem Tischnerem 190x300 - Miłość nas rozumie. Rok liturgiczny z księdzem Tischnerem - Józef TischnerWznowienie poszukiwanej książki księdza Tischnera.

Książka Miłość nas rozumie to zbiór artykułów ks. Tischnera pisanych przy różnych okazjach, najczęściej w związku z rozmaitymi świętami kościelnymi. Ksiądz Tischner jawi się tu jako mistrz wiary dojrzałej, pogłębionej i jako duszpasterz rozumiejący rozterki współczesnego człowieka. Pokazuje, jak połączyć nadzieję świata z nadzieją religijną. Wskazuje wreszcie, na co dobrze jest w życiu postawić, a czego warto się wyrzec. Prosto, przystępnie napisane refleksje o tym, kim jesteśmy, w co wierzymy i na co możemy mieć nadzieję.
Książka została ułożona tak, aby mogła być przewodnikiem po roku liturgicznym. W nowym wydaniu dołączono cztery mało znane teksty, zmieniono też układ książki, wprowadzając m.in. rozdział poświęcony Niedzieli Miłosierdzia.

Dzisiejszy człowiek jest pochłonięty wolą mocy. Jego ideą życiową jest panowanie nad światem i innym człowiekiem. Ale moc, która nie służy miłosierdziu, prowadzi człowieka na bezdroża.
(fragment książki)

Jedna odpowiedź do “Miłość nas rozumie. Rok liturgiczny z księdzem Tischnerem – Józef Tischner”

Leave a Reply