Mock. Ludzkie zoo Marek Krajewski

Mock. Ludzkie zoo 205x300 - Mock. Ludzkie zoo Marek KrajewskiMock. Ludzkie zoo Marek Krajewski

Wrocław 1914. Maria – „narzeczona” Eberharda Mocka – co noc w swoim mieszkaniu słyszy potępieńcze jęki i płacz dzieci. Ebi myśli, że kobieta traci rozum, ale niebawem odkrywa szokującą prawdę, którą kryją piwnice nieczynnego dworca. Wkracza w sam środek piekła, choć nie wie jeszcze, że jego przeciwnik – Gad – ma potężnych mocodawców, którzy nie cofną się przed niczym.

Mock staje przed dramatycznym wyborem: ocalić matkę Marii czy niewinne dziecko? By ukarać bezlitosnych zbrodniarzy, narazi się na śmierć w męczarniach, a pogoń za złoczyńcą zaprowadzi go na granicę człowieczeństwa. Przekona się, że natura ludzka jest bardziej okrutna niż bezlitosna afrykańska dżungla.

Marek Krajewski – autor szesnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza.

2 odpowiedzi na “Mock. Ludzkie zoo Marek Krajewski”

  1. Krajewski coraz bardziej zagłębia się w początki kariery Mocka i Popielskiego, a przy tym jego powieści stają się coraz bardziej mroczne. Niezależnie od tego czy niektóre motywy się powtarzają czy też nie, to dalej się go bardzo dobrze czyta.

Leave a Reply