Nicholas Mirzoeff Jak zobaczyć świat

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Nicholas Mirzoeff Jak zobaczyć świat

Nicholas Mirzoeff Jak zobaczyć świat
„Jak zobaczyć świat” to niezwykła książka, która zmieni Twoje spojrzenie na rzeczywistość. Jej autor, Nicholas Mirzoeff, jest cenionym badaczem kultury wizualnej i krytykiem społecznym z New York University. Już sam tytuł sugeruje, że to niezwykłe dzieło pozwoli nam na nowo odkryć świat za pomocą obrazów.
Mirzoeff konsekwentnie podkreśla, że coraz bardziej globalne społeczeństwo staje się społeczeństwem wizualnym, czy nam się to podoba czy nie. W swojej książce pokazuje nam, jak przetrwać i prosperować w tej nowej rzeczywistości, która jest niemalże oparta na obrazach. Doskonale wprowadza nas w tajniki współczesnej kultury wizualnej, dzięki czemu możemy świadomie poruszać się w tym fascynującym świecie.
Autor przedstawia nam cyfrowe, miejskie i globalne społeczeństwo, które diametralnie zmienia dotychczasowe formy i gatunki obrazów. To, co było kiedyś banalnym autoportretem, teraz staje się nowym, poruszającym językiem – selfie. Mirzoeff pokazuje nam, jak technologie wizualne wpływają nie tylko na progresywne i oddolne działania, ale także są narzędziem władzy. Od XIX wieku wizualność stała się przestrzenią prowadzenia polityki i działań wojennych. Najwyższym przykładem jest wojskowy dron, który umożliwia zdalne zabijanie.
To, co wyróżnia tę książkę spośród innych, to jej aktualność. Ponad czterdzieści lat po słynnych Sposobach widzenia Johna Bergera, „Jak zobaczyć świat” daje nam najbardziej nowoczesny podręcznik krytycznego widzenia świata. To niezwykle ważne, abyśmy otworzyli oczy na to, co nas otacza i zaczęli dostrzegać rzeczywistość taką, jaka jest. Nicholas Mirzoeff nam w tym pomaga, inspirując nas do tego, byśmy również pomogli innym odkryć nowy sposób patrzenia na świat.
Nie przegap tej wyjątkowej możliwości. „Jak zobaczyć świat” to lektura, która ujawni przed Tobą zupełnie nowe perspektywy. Otwórz swoje oczy na obrazy otaczające nas codziennie i zainspiruj innych do tego samego.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!