Niech żyje socjalizm Teksty z lat 2016-2020 THOMAS PIKETTY

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Niech żyje socjalizm Teksty z lat 2016-2020 THOMAS PIKETTY

Niech żyje socjalizm Teksty z lat 2016-2020 THOMAS PIKETTY
Zapomnijcie o przestarzałym kapitalizmie! Przed Wami niesamowita książka autorstwa Thomasa Piketty’ego – „Niech żyje socjalizm!” To zbiór tekstów, które wywołują burzę w świecie ekonomii i polityki. Już w 1990 roku nikt nie mógł przewidzieć, że w przyszłości Piketty będzie głosił socjalizm. Ale teraz, w 2020 roku, jestem pewien, że to jest jedyna droga, jaką powinniśmy obrać.
Społeczny eksperyment z turbokapitalizmem przekroczył wszelkie granice przyzwoitości. Teraz jest czas na rewolucję! Musimy odkryć nowy kształt socjalizmu – zdecentralizowanego, partycypacyjnego, federalistycznego, demokratycznego, ekologicznego, różnorodnego i feministycznego. Czy słowo „socjalizm” jest już martwe? Piketty sądzi, że nadal ma dużo do zaoferowania. To jest najbardziej adekwatne określenie dla systemu ekonomicznego, który jest alternatywą dla brutalnego kapitalizmu.
Przeciwstawienie się kapitalizmowi i neoliberalizmowi to za mało! Musimy stworzyć wizję idealnego społeczeństwa, opartego na sprawiedliwości i demokracji. Piketty przedstawia nam swoje pomysły w tej książce. Jest to nie tylko wprowadzenie do jego kluczowych idei, ale również propozycja konkretnych rozwiązań, które powinny znaleźć się w programach progresywnych partii politycznych.
„Wiecie, że coś jest na rzeczy, gdy światowy autorytet ekonomiczny tak mocno wierzy w socjalizm. Niech żyje socjalizm!” – to przesłanie książki Piketty’ego. Otwórzcie swoje umysły na nową wizję przyszłości. Otwórzcie się na socjalizm!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!