You are currently viewing Opowieść przodka Pielgrzymka do początków życia Dawkins Richard Wong Yan

Opowieść przodka Pielgrzymka do początków życia Dawkins Richard Wong Yan

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Opowieść przodka Pielgrzymka do początków życia Dawkins Richard Wong Yan

Opowieść przodka Pielgrzymka do początków życia Dawkins Richard Wong Yan
Richard Dawkins i Yan Wong przenoszą nas w niezwykłą podróż wstecz, do korzeni życia na naszej planecie, w ich przełomowej książce. Ta najnowsza edycja autora bestsellera „Samolubny gen” uwzględnia najnowsze odkrycia biologii molekularnej i prowadzi nas przez szczeble ewolucji, odkrywając początki naszego gatunku i wszystkich istot na Ziemi. To fascynujące i oryginalne dzieło!
Książka opowiada historię pielgrzymki, w której wszystkie dzisiejsze zwierzęta podróżują wstecz w czasie, aż do narodzin życia. Po drodze dołączają nowe gatunki i rodziny zwierząt, a Dawkins podaje ciekawostki na ich temat. Wykorzystując najnowsze badania genetyczne i dowody paleontologiczne, autor próbuje odtworzyć obraz ostatniego wspólnego przodka. Oprócz tego, wplata również osobiste wspomnienia z dzieciństwa i lat spędzonych na uczelni.
Ta pasjonująca antologia opowieści stanowi prawdziwą encyklopedię ewolucji, która nie tylko zachwyci, ale też rozszerzy naszą wiedzę na temat pochodzenia życia. Przykuwające uwagę opowieści zapewniają nam niezapomnianą lekcję biologii. Niezwykłe dzieło, które z pewnością zainteresuje zarówno znawców tematu, jak i nowych czytelników.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!