You are currently viewing Ortoreksja Zdrowe odżywianie – rozsądek czy już obsesja? Renee McGregor

Ortoreksja Zdrowe odżywianie – rozsądek czy już obsesja? Renee McGregor

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Ortoreksja Zdrowe odżywianie - rozsądek czy już obsesja? Renee McGregor

Ortoreksja Zdrowe odżywianie – rozsądek czy już obsesja? Renee McGregor

Gdy zdrowe odżywianie staje się obsesją…

Ortoreksja to zaburzenie odżywiania, które trudno rozpoznać. Nagle przestaje chodzić o oczyszczenie organizmu czy ograniczenie liczby spożywanych kalorii. Rezygnacja z pewnych produktów w imię „czystości” czy idealnej diety może szybko przerodzić się w trudny do przezwyciężenia nawyk, który będzie pociągać za sobą poważne konsekwencje w sferze zdrowia fizycznego i psychicznego. Niebezpieczeństwo popadnięcia w obłęd zdrowego odżywiania dodatkowo potęguje współczesny świat. Ogólny skutek zalewu informacji i dezinformacji w mediach jest taki, że toniemy w morzu dezorientacji
i sprzeczności – a ludzie podatni stają się jeszcze bardziej podatni.

Dietetyk, specjalistka w dziedzinie zdrowego żywienia i zaburzeń odżywiania, Renee McGregor, po raz pierwszy ujawnia prawdę, która kryje się za maską niebezpiecznych diet. Powołując się na doświadczenia z pierwszej ręki i liczne analizy, autorka przedstawia narzędzia, dzięki którym osoby dotknięte tym problemem mogą powrócić do zrównoważonego i naprawdę zdrowego modelu odżywiania się.

Lektura obowiązkowa dla każdego, kto się martwi, że mógł przesadzić ze „zdrowym” stylem życia. Renee McGregor podchodzi do tego ważnego tematu rzetelnie i z wielką empatią. To przystępna i merytorycznie poważna książka, pełna praktycznych rad.
– Emma Woolf, autorka książki Perfekcyjna – w pułapce anoreksji

Ta książka jest aktualna i ważna. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że stanowić będzie ważny punkt odniesienia – żeby nie powiedzieć koło ratunkowe – dla ludzi dotkniętych tym ciągle jeszcze mało znanym zaburzeniem. Mam nadzieję, że będzie to również jakże potrzebny przełomowy głos, który przedrze się przez często szkodliwą retorykę branży wellness. Ta mądra i pouczająca analiza zagadnienia może zainspirować nowe pokolenie guru wellness do zastanowienia się nad konsekwencjami głoszonego przez nich przesłania.
– Anthony Warner, autor książki The Angry Chef

 

 

Renee McGregor – rejestrowana dietetyczka i specjalistka w dziedzinie żywienia, akredytowana przez Health Professions Council oraz Sports Exercise and Nutrition register (SENr).

Od ponad 15 lat zajmuje się zaburzeniami odżywiania oraz dietetyką sportową. Współpracuje z zawodnikami, trenerami
i sportowymi zespołami naukowymi. Zapewniała wsparcie żywieniowe sportowcom podczas ostatnich dwóch cykli olimpijskich i paraolimpijskich oraz innych ważnych międzynarodowych zawodów. W 2016 roku brała udział w igrzyskach olimpijskich w Rio, wspierając koszykarzy i szermierzy poruszających się na wózkach. Z niecierpliwością czeka na przygotowania do igrzysk w Tokio w 2020 roku.

Pracuje jako kliniczny specjalista ds. odżywiania w ABC, czyli w brytyjskiej organizacji charytatywnej Anorexia and Bulimia Charity. Współpracuje też z British Wheelchair Fencing, Scottish Gymnastics i prowadzi zespół Nutrition Lead. Występuje w radio, nagrywa podcasty.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!