Photoshop Profesjonalny retusz i fotomontaż Glyn Dewis

Photoshop Profesjonalny retusz i fotomontaż Glyn Dewis

Program Adobe Photoshop umożliwia niemal nieograniczone możliwości pracy z grafiką rastrową. Zdobył zaufanie profesjonalnych grafików, a także wśród amatorów i pasjonatów fotografii. Intuicyjny i przyjazny interfejs, ogromna liczba dostępnych narzędzi, znakomita dokumentacja i wsparcie producenta oraz aktywna społeczność użytkowników sprawiają że Photoshop zasłużenie stał się liderem wśród programów tego typu.

Książka poświęcona tej słynnej aplikacji skupia się na retuszowaniu, w tym tworzeniu interesujących kompozycji oraz stosowaniu różnorodnych efektów. Pierwszy rozdział obejmuje sposoby zaznaczania i wycinania przy użyciu wielu narzędzi dostępnych w Photoshopie. Kolejne rozdziały traktują o efektach i sposobach fotomontażu. Ponadto książka opisuje sposoby wykorzystania surowych plików RAW z aparatu, aranżacje oświetlenia, tworzenie cieni oraz wiele innych, przydatnych funkcji. Książka pozwala na odkrycie i wykorzystanie pełni potencjału aplikacji Photoshop.

Glyn Dewis jest zawodowym fotografikiem, retuszerem i instruktorem. Mieszka w Anglii gdzie fotografuje i retuszuje na zlecenie krajowych i międzynarodowych klientów, do których należą między innymi BBC, Sky TV i Air New Zealand. Glyn należy do zespołu Photoshop World Dream Team, jest instruktorem w firmie KelbyOne i członkiem programu Adobe Influencer. Glyn prowadzi też własne warsztaty, zajęcia indywidualne i wykłada na seminariach na całym świecie. Jego prace można obejrzeć na stronie http://glyndewis.com/, zaś na kanale YouTube pod adresem http://youtube.com/GlynDewis autor publikuje wideo poradniki, które cieszą się dużą popularnością.

Leave a Reply