Piąta strona świata – Kazimierz Kutz

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Piąta strona świata - Kazimierz Kutz

Piąta strona świata 199x300 - Piąta strona świata - Kazimierz KutzŚląsk, piąta strona świata, to miejsce, gdzie zacierają się granice, a historia bawi się ludźmi i narodami. Nie sposób zamknąć go w sztywne ramy ani opowiedzieć od początku do końca. Można tylko próbować odsłaniać po kawałku, zestawić z tysiąca zabawnych, tajemniczych i fascynujących ludzkich historii.
Kazimierz Kutz pisał swoją debiutancką powieść przez piętnaście lat. Wsłuchując się w lokalne anegdoty i małe rodzinne epopeje, stworzył wielopokoleniową barwną panoramę Śląska. Przedstawia ją we wspomnieniach człowieka próbującego rozwiązać rodzinną tajemnicę z przeszłości. Tak autor, jak jego bohater bezustannie poszukują właściwego języka do zrozumienia zmieniających się czasów – lawirują między polszczyzną i śląską gwarą.

Kutz, który Śląsk ma we krwi, to niezrównany opowiadacz. W serii śmiesznych i strasznych historii portretuje ludzi borykających się z losem, którzy walczą i emigrują, filozofują i biorą życie lekko. Słowem, szukają swojego miejsca na ziemi.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. duży polak

    Kutz to zdolny i ciekawy człowiek, tylko niepotrzebnie zajmuje się polityką. I czy Ślązacy nie zdają sobie sprawy, że odłączając się od Polski zbankrutują w miesiąc?! Ale książka ciekawa, również pod względem formalnym.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!