Pierwiastki, wystąp! Rozbijamy chemię na czynniki pierwsze – Robert Winston

Pierwiastki wystąp Rozbijamy chemię na czynniki pierwsze 234x300 - Pierwiastki, wystąp! Rozbijamy chemię na czynniki pierwsze - Robert WinstonJak zrobić psa? 
Co paznokieć ma wspólnego z naszą krwią? 
Dlaczego balon nadmuchany przez nas opada, a wypełniony helem unosi się w powietrze? 
Robert Winston bierze w obroty zwykłą codzienność i przekształca w obiekt pełen cudów, odkryć i świetnej zabawy. 

Zwiedź niezwykły świat pierwiastków, poczynając od budulca gwiazd po farbę, którą wydrukowano słowa na tej stronie. Ta książka jest pełna niezwykłych wiadomości i fantastycznych ilustracji. 

To książka o chemii, ale nie takiej, jaką znamy… Wszystko, co widzimy i czego dotykamy, składa się z przynajmniej jednego pierwiastka naturalnego. Jest ich ponad dziewięćdziesiąt, w tym tlen i wodór, które tworzą wodę. Pierwiastki stanowią budulec wszelkiej żywej materii w całym Wszechświecie, a co najmniej 25 z nich masz w sobie. 

Książka zabierze cię w niezwykłą podróż po materii, z której zrobione są wszystkie rzeczy, wyprawę pełną kwestii wartych poznania i zbadania. Dowiedz się, co to są pierwiastki i jak je odkryto, a także tego, jak wielki wpływ mają na nasze życie. To jest elementarz…. pierwiastków i innych szczegółów dotyczących świata, w którym żyjemy. 

Robert Winston należy do znanych na całym świecie specjalistów łączących niezwykle owocną pracę naukową z publicystyką i propagowaniem odkryć nauki wśród szerokich rzesz odbiorców. Prowadzi popularne telewizyjne programy naukowe. Jego osobista charyzma i zamiłowanie do przygody sprawiają, że równie łatwo zobaczyć go pędzącego w wagoniku kolejki górskiej, co marznącego w igloo, a wszystko po to, aby zademonstrować, jak działa świat. 

Jest laureatem prestiżowej nagrody Michael Faraday Gold, dożywotnim członkiem izby lordów, profesorem nauk przyrodniczych, a także aktywnie działającym badaczem w dziedzinie fizjologii reprodukcji.

 

Leave a Reply