Piszę bo chcę 212x300 - Piszę bo chcę Poradnik kreatywnego pisania Jak napisać książkę	Krystyna BezubikPiszę bo chcę Poradnik kreatywnego pisania Jak napisać książkę Krystyna Bezubik

Piszesz do szuflady? A może nigdy jeszcze nie pisałaś, ale zawsze o tym marzyłaś? Od dawna planujesz: „Napiszę, książkę, ale… nie mam czasu, nie jestem pewna, czy się uda, czy mam talent, ciągle słyszę w swojej głowie głos mówiący: „Przestań, tylko się ośmieszysz, to nie dla ciebie”, nie mam odpowiedniego wykształcenia, robię błędy ortograficzne, i inne.
Po „ale” można wstawić cokolwiek. Każdy powód może być dobrym pretekstem do niepisania. Jednak czy warto trzymać teksty zamknięte w szufladzie? Czy warto spełnianie marzeń odkładać na bliżej nieokreśloną przyszłość?

Krystyna Bezubik, autorka książki „Piszę, bo chcę. Poradnik kreatywnego pisania” twierdzi, że nie. Zawsze jest dobry moment, by zacząć. Mówi o tym w trakcie swoich warsztatów i kursów pisarskich.

Poradnik „Piszę, bo chcę” to 220 stron porad pisarskich, dialogów o pisaniu i kilkadziesiąt ćwiczeń.

Książka pod pewnym względem jest szczególna – posiada strukturę dialogów między czterema osobami: prowadzącą kurs kreatywnego pisania i trzema kursantkami – kobietami, które chciałyby pisać, ale stale coś je powstrzymuje. Czytając ten poradnik, poczujesz się, jakbyś sama uczestniczyła w kursie kreatywnego pisania.

Dzięki lekturze poradnika „Piszę, bo chcę” dowiesz się:

  • jak pokonać blokady twórcze,
  • gdzie szukać inspiracji,
  • jak budować motywację do pisania,
  • jak znaleźć czas na pisanie,
  • jak ćwiczyć warsztat pisarski (od planowania książki po jej wstępną redakcję).

Do wersji e-bookowej poradnika dołączone są:

  • nagrania audio ćwiczeń o charakterze wizualizacji („Wyobraź sobie…”),
  • tomik opowiadań pt. „Podróż”.

„Jeśli chcesz pisać, koniecznie przeczytaj tę książkę. Jeśli nie zamierzasz pisać, także ją przeczytaj, ponieważ traktuje o sprawach arcyważnych: o twórczym wyrażaniu siebie, przezwyciężaniu ograniczających przekonań, wątpliwości i lęków, szukaniu i znajdowaniu takiego miejsca w sobie, w którym z całą pewnością wiemy, dla jakiej radości przychodzimy na ten świat. I jak tę radość krok po kroku przekładać na satysfakcjonujące, pełne pasji działania. Polecam.”
Renata Arendt-Dziurdzikowska, dziennikarka „Zwierciadła”, autorka książek, certyfikowana coach

Według jednej z pierwszych czytelniczek:
„»Piszę, bo chcę. Poradnik kreatywnego pisania« to książka, która obala mity dotyczące pisania, a jednocześnie stanowi narzędzie doskonalenia warsztatu pisarskiego. (…) Poradnik Krysi udowadnia, że pisanie to sztuka wymagająca pracy. Zaangażowania. Dyscypliny. Czasu. Że pisania można się nauczyć. Że pisanie można ćwiczyć. Że pisanie to zawód jak każdy inny.”

Leave a Reply