Przyjęcie Brown Natasha

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Przyjęcie Brown Natasha

Przyjęcie Brown Natasha

Dorastaj podczas recesji. Bądź uprzejma dla swoich wrogów. Idź na Oxford lub Cambridge, zdobądź wykształcenie, pójdź do pracy, rób karierę. Rób wszystko, co należy. Kup mieszkanie. Kupuj dzieła sztuki. Kup sobie jakiś rodzaj szczęścia. Ale przede wszystkim: nie wychylaj się. Siedź cicho. I rób, co masz robić.

Narratorka Przyjęcia to młoda czarna Brytyjka, która od zawsze była pouczana, jak powinno wyglądać jej życie. Ma wziąć udział w wystawnej imprezie w rodzinnej posiadłości swojego chłopaka na angielskiej wsi. Jadąc na przyjęcie, zastanawia się nad tym, kim się stała, i analizuje drogę, jaką przeszła. Czas mija, przyszłość wzywa, a ona wciąż zadaje sobie pytanie: czy nie pora rozmontować tę konstrukcję?

Przyjęcie to opowieść o opowieściach, które nas otaczają: o kolorze skóry i klasie społecznej, bezpieczeństwie i wolności, zwycięzcach i przegranych. I o kobiecie, która postanawia przejąć kontrolę nad swoją opowieścią – nawet za cenę życia.

„Powieść Natashy Brown to literacka szarża, dzieło wściekłe wobec rzeczywistości, ale też niezwykle subtelne, kunsztownie tkane. Lektura tej książki robi niezapomniane wrażenie!”
Wojciech Szot

„Powieść Brown nie tylko opisuje moment zmiany, ale też sprawia, że ta zmiana jest możliwa. Na nowo napełniła mnie nadzieją w moc literatury.”
Ali Smith

„Doskonała, odważna i zdumiewająca. Nowy oszałamiający pisarski talent.”
Bernardine Evaristo

„Lektura „Przyjęcia” zaparła mi dech w piersiach. To książka totalna.”
Meg Mason

„Wirtuozowska, wyśmienita, wyjątkowa.”
„Guardian”

„Jeden z najgłośniejszych debiutów roku. Przeczytacie tę książkę, wstrzymując oddech.”
„Sunday Times Style”

„Każde zdanie tej elektryzującej powieści poraża błyskotliwą krytyką zastanego porządku społecznego.”
„Oprah Daily”

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!