Przypadek to nie wszystko Moje życie psychologa społecznego – Elliot Aronson

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Przypadek to nie wszystko Moje życie psychologa społecznego - Elliot Aronson

Przypadek to nie wszystko - Przypadek to nie wszystko Moje życie psychologa społecznego - Elliot Aronson`Przypadek to nie wszystko. Moje życie psychologa społecznego` Elliota Aronsona – zgodnie zaliczanego do grona najbardziej wpływowych uczonych XX wieku zajmujących się naukami społecznymi. Otwartość, dowcip, dystans do siebie, nadzwyczajny zmysł obserwacyjny, umiejętność patrzenia z różnych perspektyw – lista zalet opowieści Aronsona jest długa.

Aronson kreśli pasjonujący obraz czasów, w których przyszło mu żyć – Wielki Kryzys, walka o zniesienie segregacji rasowej, ruchy hipisowskie, ruch na rzecz wyzwalania potencjału ludzkiego. Sam czynnie uczestniczył w każdym z tych epizodów historii, kilkakrotnie wręcz zmieniając ich bieg. Opowiada o nich przez pryzmat losów własnych i swoich najbliższych. Czyni to jednak w sposób rzadko spotykany – potrafi spojrzeć na historię równocześnie z kilku perspektyw: zwykłego obywatela, aktywnego jej uczestnika, wytrawnego znawcy procesów, jakie towarzyszą i tym wielkim, i tym drobnym zmianom społecznym.

Aronson pisze też o ludziach, którzy stworzyli współczesną psychologię społeczną: Abrahamie Maslowie, Jerome Brunnerze, Davidzie McClellandzie, a przede wszystkim o Leonie Festingerze. Ujawnia ich zalety i słabości, nie kryje swoich sympatii i antypatii.

`Przypadek to nie wszystko` to poruszająca i wciągająca opowieść, napisana barwnym i żywym językiem. To znakomita lektura nie tylko dla pasjonatów psychologii społecznej, ale też – a może przede wszystkim – dla wszystkich, którzy chcą choć trochę zrozumieć współczesny świat.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. jolanta fg

    Aronson to symbol i synonim podręczników i książek psychologicznych. Ale przecież za tym nazwiskiem kryje się też bardzo ciekawe życie. Opisał ja bardzo interesująco. Książka nie tylko dla studentów psychologii.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!