You are currently viewing Punkt zwrotny Listopad 1942 40 osobistych historii z najważniejszego miesiąca II wojny światowej Englund Peter

Punkt zwrotny Listopad 1942 40 osobistych historii z najważniejszego miesiąca II wojny światowej Englund Peter

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Punkt zwrotny Listopad 1942 40 osobistych historii z najważniejszego miesiąca II wojny światowej Englund Peter

Punkt zwrotny Listopad 1942 40 osobistych historii z najważniejszego miesiąca II wojny światowej Englund Peter
„Listopad 1942: Punkt zwrotny” to poruszająca książka Petera Englunda, która przenosi czytelnika w sam środek najważniejszego miesiąca II wojny światowej. Opierając się na autentycznych wspomnieniach i pamiętnikach bohaterów, autor przedstawia czterdzieści osobistych historii, które razem tworzą obraz przełomowego momentu tego okrutnego konfliktu.
Jednym z głównych bohaterów jest Hélène Berr, młoda studentka Sorbony, która z dumą nosi żółtą gwiazdę na ramieniu, mimo że Żydom zabrania się wchodzenia na Pola Elizejskie czy do restauracji. Jej codzienne życie to walka o przetrwanie i pokonanie strachu, którą musiała stawić czoło.
Inny bohater, Horst Höltring, podwodny łowca niemieckiej floty, polega na swoim węchu i słuchu, aby przetrwać w ślepej ciemności zanurzonego okrętu podwodnego. Każdy dźwięk i zapach może oznaczać nadzieję albo śmierć.
John Bushby, członek brytyjskiego 83 Dywizjonu RAF, doświadcza traumatycznej straty swoich towarzyszy z załogi podczas nocnego nalotu na Niemcy. Wszystko toczy się w listopadzie, a Bushby wierzy, że ta okrutna wojna w końcu musi się skończyć.
Englund doskonale oddaje atmosferę tamtego czasu, opowiadając historie poetki z oblężonego Leningradu, koreańskiej niewolnicy seksualnej z Mandalaj, sowieckiego żołnierza walczącego pod Stalingradem i wielu innych bohaterów. To ich życia stają się jednocześnie małymi fragmentami i kluczowymi składnikami ogromnej historii II wojny światowej.
„Listopad 1942: Punkt zwrotny” to niezwykła opowieść, która przenosi czytelnika w sam epicentrum wojennych losów. Autor, opierając się na autentycznych świadectwach, tworzy wiarygodny portret tamtych czasów, w którym człowieczeństwo i determinacja stają się siłą napędową międzynarodowego konfliktu. Przekonaj się sam, jak wielcy bohaterowie przetrwali ten przełomowy moment historii.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!