Rodzina Corleone Falco Edward Puzo Mario

CENA KSIAZKI 300x150 - Rodzina Corleone	Falco Edward Puzo Mario

Rodzina Corleone Falco Edward Puzo Mario

Prequel „Ojca chrzestnego”, jednej z najwybitniejszych powieści XX wieku, genialnie zekranizowanej przez Francisa Forda Coppolę.

Powieść Eda Falco oparta na niewykorzystanym scenariuszu filmowym Maria Puzo.

Historia walki Vita Corleone o wpływy i początków kariery mafijnej jego najstarszego syna, Sonny’ego, oraz przybranego syna, Toma Hagena.

Powieść o lojalności i zdradzie, o przemocy i wierności tradycji.

Nowy Jork, połowa lat trzydziestych. Vito Corleone, handlarz oliwą uwikłany w przestępcze interesy, zdobywa rozgłos w swojej dzielnicy jako specjalista od „rozwiązywania problemów”. Jego dwaj synowie, Michael i Fredo, chodzą jeszcze do podstawówki i są nieświadomi prawdziwej profesji ojca.

Najstarszy, Sonny, ukończył niedawno siedemnaście lat. Kiedy miał jedenaście, w jego życiu wszystko się zmieniło. Zobaczył wtedy, jak ojciec i jego dwaj wspólnicy brutalnie mordują mężczyznę z sąsiedztwa. Teraz chce pójść w ślady ojca i stać się pełnoprawnym członkiem rodzinnego interesu. Na razie, bez wiedzy i zgody Vita, który planuje dla niego karierę biznesmena, kieruje własnym gangiem okradającym z nielegalnych dostaw alkoholu czołowego nowojorskiego mafiosa, Giuseppe Mariposę.

Śmiertelny konflikt pomiędzy klanami Corleone i Mariposy jest nieunikniony, tym bardziej że wkrótce ma zostać zniesiona prohibicja i potężny mafioso zamierza przejąć lukratywne interesy operującego na mniejszą skalę Vita. Dysproporcja sił jest znacząca, ale przed rodziną Corleone rysuje się szansa na zdobycie dominującej pozycji wśród rodzin mafijnych. A dla Vita nie ma nic ważniejszego niż zapewnienie przyszłości swoim najbliższym…

„Falco doskonale uchwycił esencję bogatego stylu prozatorskiego Puzo i z dbałością o szczegóły kontynuuje jego dzieło.”
„The Washington Post”

„Niezwykle wartościowy dodatek do ponurego i fascynującego świata nowojorskich mafii, stworzonego przez Maria Puzo.”
„Kirkus Reviews”

„Fani Puzo bez wątpienia będą zachwyceni. Historia godna pozostałych części cyklu.”
„New York Daily News”

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!