You are currently viewing Rzym i Jerozolima Krawczuk Aleksander

Rzym i Jerozolima Krawczuk Aleksander

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Rzym i Jerozolima Krawczuk Aleksander

Rzym i Jerozolima Krawczuk Aleksander
Trylogia Aleksandra Krawczuka, składająca się z trzech niezwykłych książek: “Herod król Judei”, “Tytus i Berenika” oraz “Rzym i Jerozolima”, wspaniałym sposobem przedstawia pełne dramatyzmu i skomplikowane dzieje relacji między potężnym Imperium Rzymskim a niezależną Judeą w czasach narodzin chrześcijaństwa. To wyjątkowe opowieści, których osadzenie w czasie zostało precyzyjnie określone od momentu wkroczenia Pompejusza do świątyni jerozolimskiej w roku 63 p.n.e., aż po stłumienie powstania żydowskiego w latach siedemdziesiątych n.e.
Losy głównych bohaterów – Heroda, jego wnuczki Bereniki oraz przyszłych cesarzy Wespazjana i Tytusa – zostają przedstawione na tle zaciętej walki o władzę w samym Imperium, jak również na tle politycznych i doktrynalnych sporów panujących wśród Żydów. Książki te przenoszą nas w czasy pełne napięcia, intryg i niebezpieczeństwa, gdzie moc Imperium Rzymskiego bezwzględnie zderza się z niewzruszoną determinacją Żydów do zachowania swojej tożsamości i wiary.
Odkryj tę fascynującą trylogię, która urzeknie Cię wciągającą fabułą, zaskakującymi zwrotami akcji oraz niezwykle realistycznym przedstawieniem historycznego kontekstu. Aleksander Krawczuk, wybitny historyk i pisarz, z mistrzowską precyzją odtwarza atmosferę tamtych czasów, przenosząc czytelnika w sam środek epickich bitew, pełnych napięcia rozmów politycznych oraz fascynujących opisów obyczajów tamtej epoki.
Nie przegap okazji, by zgłębić tę niezwykłą historię, która pobudzi Twoją wyobraźnię i pozwoli Ci spojrzeć na starożytny świat z zupełnie nowej perspektywy. “Rzym i Jerozolima” to pozycja, której nie może zabraknąć na półce żadnego miłośnika literatury historycznej. Przekonaj się sam, jak magia słowa potrafi przenieść Cię w czasie i wciągnąć w pasjonującą opowieść o potędze Imperium Rzymskiego i duchowej sile Judei.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!