SEBASTIAN JAKUB KONEFAŁ KINO ISLANDII TRADYCJA I PONOWOCZESNOŚĆ

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - SEBASTIAN JAKUB KONEFAŁ KINO ISLANDII TRADYCJA I PONOWOCZESNOŚĆ

SEBASTIAN JAKUB KONEFAŁ KINO ISLANDII TRADYCJA I PONOWOCZESNOŚĆ
Zapraszam do lektury „Kino Islandii: Tradycja i Ponowoczesność” – pierwszej w Polsce kompleksowej monografii poświęconej fascynującej kinematografii Islandii. Autor, Sebastian Jakub Konefał, z pasją opisuje najważniejsze nurtu tematyczne i artystyczne, które tworzą niepowtarzalny charakter filmów z tego kraju.
Chcąc przenieść nas w magiczny świat islandzkich filmów, autor wnikliwie analizuje strategię wykorzystywania kina w celu promowania niesamowitych krajobrazów Islandii jako atrakcji turystycznej. Odkrywa również, jak gatunki filmowe takie jak kino drogi, czarna komedia, kryminał czy dokumenty muzyczne przyczyniają się do popularyzacji i reinterpretacji rodowej tradycji i historii. W książce znajdziemy także fascynujący opis dekonstrukcji ważnych tematów dla islandzkiego poczucia patriotyzmu dokonywanej przez twórców filmowych.
Sebastian Jakub Konefał przyjmuje perspektywę spojrzenia z zewnątrz, co wzbogaca nasze spojrzenie i pozwala na jeszcze lepsze zrozumienie kultury Islandii. Autor stara się przeniknąć zarówno lokalne, jak i bardziej uniwersalne, zglobalizowane kody kulturowe, które wpływają na kreowanie wizerunku wyspy jako ponowoczesnej Ultima Thule.
„Kino Islandii: Tradycja i Ponowoczesność” to niezwykle interesująca lektura dla miłośników kina, podróżników i wszystkich tych, którzy pragną zgłębić tajemnice i bogactwo kulturowe tej niezwykłej wyspy. Odkryj razem z autorem tajemniczy świat islandzkich filmów i doświadcz magii ich historii i tradycji.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!