Soból i panna – Józef Weyssenhoff

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Soból i panna - Józef Weyssenhoff

Soból i panna 187x300 - Soból i panna - Józef WeyssenhoffNajgłośniejsza powieść sławnego przed wojną pisarza, piewcy malowniczych Kresów, polowań i wielkiej miłości. Właśnie na polowaniu Michał Rajecki, dobrze urodzony student, poznaje wiejską dziewczynę Warszulkę. Po pierwszym spotkaniu dochodzi do następnych. Zadurzony Michał wiele jej obiecuje. Zbyt wiele. Gdy piękna i delikatna Warszulka na dobre zakochuje się w paniczu, on traci zainteresowanie dziewczyną, a potem… Melodramatyczna fabuła i wspaniała kresowa przyroda w tle. W 1983 roku powstała popularna adaptacja filmowa książki z Jackiem Borkowskim.

Józef Weyssenhoff (1860-1932) – powieściopisarz, nowelista, publicysta i poeta. Jego najbardziej znana powieść to Żywot i myśli

Zygmunta Podfilipskiego (1898). Jest autorem powieści z życia ziemiaństwa, m.in.: Sprawy Dołęgi (1901), Syna marnotrawnego (1905) i Unii (1910). W powieściach Soból i panna (1911) oraz Puszcza (1915) ukazał jedność człowieka i przyrody. Opublikował także powieści polityczne, zbiory poezji i nowel oraz prace publicystyczne.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!