Spelnione zyczenie - Spełnione życzenie	Ada Tulińska

Spełnione życzenie Ada Tulińska

Lubisz romanse opowiedziane w świątecznym klimacie, które przyjemnie czyta się zimowymi wieczorami?

“Spełnione życzenie” autorstwa Ady Tulińskiej to opowieść o dziewczynie z domu dziecka, która pragnie prowadzić normalne życie i odnaleźć w nim trochę ciepła, zrozumienia oraz miłości.

Kaja wychowywała się w sierocińcu – nie wie, kim są jej rodzice i dlaczego ją zostawili. Jedyną pamiątką po nich jest męski zegarek z grawerem. Dziewczyna chciałaby pójść na studia medyczne, jednak jej na to nie stać. Gdy pewnego dnia udaje jej się znaleźć pracę jako opiekunka starszej pani, ma wrażenie, że wreszcie los się do niej uśmiechnął. Jednak nie jest to jeszcze dobry moment na radość.

Kaja trafia do arystokratycznego dworku pod Krakowem, gdzie ma zajmować się Panią Jadwigą – wyjątkowo zrzędliwą i nieprzyjazną staruszką. Już pierwszego dnia dziewczyna spotyka na swojej drodze Daniela, syna pana Mariana Czarnieckiego, właściciela dworku. Chłopak wpadł jej w oko, ale obiecała panu Marianowi, że będzie trzymała się od niego z daleka. Daniel jednak jest wyraźnie zainteresowany młodziutką Kają i postanawia ją uwieść. Czy dziewczyna ulegnie urokowi przystojnego młodzieńca? Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – może bliższe poznanie Daniela to szansa, aby nie spędzać ich samotnie? A może jest wręcz przeciwnie.

Leave a Reply