Spowiedź ambasadora Romuald Spasowski

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Spowiedź ambasadora Romuald Spasowski

Spowiedź ambasadora Romuald Spasowski
Spowiedź ambasadora Romualda Spasowskiego to niezwykła opowieść, która przenosi nas w świat historii i polityki, miłości i zdrady oraz tragedii narodu i rodziny. Autor w przejmujący sposób opisuje wydarzenia ze swojego życia, ale równocześnie odsłania przed nami mechanizmy komunistycznej władzy, pokazując nam prawdziwe oblicze polskiej służby dyplomatycznej i jej brak profesjonalizmu. Dowiadujemy się o prywatnych interesach, które kierowały polskimi „dyplomatami”, odsłaniając tym samym bezkarność bezpieki. Możemy także zobaczyć, jak potężny był wpływ Sowietów na działania zarówno rządzących w kraju, jak i tych, którzy reprezentowali Polskę za granicą.
Wstęp Mariusza M. Brymory przybliża nam postać autora, który odważnie poparł Solidarność wobec komunistycznych władców i poświęcił swoją karierę i dobytek jako protest przeciwko represjom wprowadzanym przez reżim generała Jaruzelskiego. Romuald Spasowski stał się przykładem ambasadora wolnej Polski w Stanach Zjednoczonych.
Przedmowa George’a Weigela w drugiej amerykańskiej edycji książki podkreśla, jak bardzo ta historia wciąga czytelnika. Sam Weigel przyznaje, że czytał ją przez trzy kolejne noce, nie będąc w stanie odłożyć jej, dopóki jej nie skończył. Uważa również, że jest to najlepsza książka na temat komunizmu i Polski, jaką kiedykolwiek czytał.
Autor, Mariusz M. Brymora, to doświadczony dyplomata, absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych z historii i kultury brytyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim i Ruskin College w Oksfordzie. Zawodowo zajmuje się dyplomacją i był związany z różnymi placówkami polskimi za granicą. Jest także autorem innych publikacji, takich jak „Historia polskiej dyplomacji w Stanach Zjednoczonych 1919–2019” oraz „One Hundred Years of Polish Diplomatic Presence in the United States 1919–2019”. Przez wiele lat nadzorował działalność promocyjną polskich placówek dyplomatycznych.
Spowiedź ambasadora Romualda Spasowskiego to niezwykle ważna i fascynująca lektura, która pozwala nam spojrzeć głębiej w przeszłość Polski i zrozumieć mechanizmy rządzące w tamtych czasach. Warto przeczytać tę książkę, by docenić odwagę i poświęcenie człowieka, który po prostu pragnął wolności dla swojego kraju.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!