SQL Analiza danych za pomocą zapytań Warsztaty praktyczne Johnston Benjamin Malik Upom Goldwasser Matt

CENA KSIAZKI 300x150 - SQL Analiza danych za pomocą zapytań Warsztaty praktyczne	Johnston Benjamin Malik Upom Goldwasser Matt

SQL Analiza danych za pomocą zapytań Warsztaty praktyczne Johnston Benjamin Malik Upom Goldwasser Matt

Obecnie mamy dostęp do terabajtów danych. To nieprzebrane źródło cennych informacji, które mogą decydować o upadku albo o rozkwicie firmy. Aby jednak wydobyć z danych potrzebną wiedzę, trzeba się wykazać kompetencjami. Są to cenne umiejętności – profesjonalny analityk danych może przebierać w atrakcyjnych ofertach pracy. Spośród różnych technik analizy danych warto się przyjrzeć zastosowaniu zapytań SQL. SQL to język tworzony i rozwijany dla potrzeb pracy z bazami danych, jest więc szczególnie przydatnym narzędziem w przyborniku analityka danych.

Ta książka jest znakomitym przewodnikiem dla początkującego analityka danych. Dzięki niej dowiesz się, jak skutecznie przesiewać i uzyskiwać informacje z surowych danych. Nauczysz się formułować hipotezy i generować opisowe statystyki, a także pisać złożone zapytania SQL, które pozwalają na zagregowanie danych z bazy SQL z danymi pochodzącymi z innych źródeł. Zobaczysz, jak pracować z danymi w różnych formatach, i nauczysz się analizy geoprzestrzennej i analizy tekstu. Poznasz też tajniki pozyskiwania informacji z wykorzystaniem takich metod jak profilowanie i automatyzacja.

W książce:

przygotowanie danych za pomocą zapytań SQL
funkcje agregujące i funkcje okna w SQL
bazy danych i Excel oraz kod w R i w Pythonie
praca ze złożonymi typami danych
optymalizacja zapytań SQL
metodyczne rozwiązywanie problemów
SQL: znakomite narzędzie w profesjonalnej analizie danych!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!